bazi sitelerde sistemin agirlasmasi

Başlatan komikimben, 16 Nisan 2008 - 02:20:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

ben bazi sitelere girdigimde asiri derecede yavaşlamalar oluyor ubuntuda. örnek:
www.samanyoluhaber.com
www.internethaber.com

bu sitelerde farkettigim kadariyla çok ama çok yavaşliyor makinam. windows firefoxda olmuyor.

sorun ve çözüm nedir acaba? ???

eren

İki sitede de bolca flaş kullanılmış, açılışın yavaş olması bu nedenle. Tab olarak aynı anda açmazsanız sorun çıkmıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sypro

mesela ben de 32*32 pixelik 537+ imaj bulunan bir sayfa açmak istediğimde opera/firefox yanıt vermeme moduna geçebiliyor. açılma hızı ve sisteme olan yükü içerik ile doğru orantılı. ağır kod ve imaj kullanımı büyük etken. bir de flashlar tabi. onun dışında sistemi ne kadar tükettiğiniz de önemli..

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

komikimben

ama windowsda sorun yok?

ayni flash orda da var. :o

eren

Alıntı yapılan: komikimben - 16 Nisan 2008 - 03:42:35
ama windowsda sorun yok?

Teori de bu mümkün değil. Mevcut kullandığınız tüm eklentileri kaldırın, ön belleği temizleyin ve hem Windows hemde Ubuntu üzerinde deneyin. Tabi kaldırma ve temizleme işlemlerini ikisi içinde yapın. Bakalım bu deneme de nasıl bir sonuçla karşılaşacaksınız.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: komikimben - 16 Nisan 2008 - 02:20:10
ben bazi sitelere girdigimde asiri derecede yavaşlamalar oluyor ubuntuda. örnek:
www.samanyoluhaber.com
www.internethaber.com

bu sitelerde farkettigim kadariyla çok ama çok yavaşliyor makinam. windows firefoxda olmuyor.

sorun ve çözüm nedir acaba? ???

Sorununuz kullandığınız eklentilerden kaynaklanıyorsa yeni bir profil yaratarak temiz bir Firefox kullanmayı deneyin. Yeni bir profil yaratmak için uçbirimde;
firefox -profilemanager
Açılan pencerede yeni profilinizi oluşturun. Sonraki girişlerinizde hangi profili açmayı istediğinizi soracaktır. Yeni profilden girerek bir deneyin siteleri.

Sorun devam ederse nedeni sistemde yaptığınız değişikliklerden ya da kullanmadığınız eklentilerden kaynaklanıyor olabilir.

heartsmagic

Alıntı yapılan: komikimben - 16 Nisan 2008 - 03:42:35
ama windowsda sorun yok?

İşte sorun burada ya, aynı flash değil.
Adobe'ye selamı çaktım bu arada.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

komikimben

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Nisan 2008 - 14:28:06
İşte sorun burada ya, aynı flash değil.
Adobe'ye selamı çaktım bu arada.

anlamadın ne selamı?

heartsmagic

Boşver Adobe'nin kendisi bile anlamıyor ne selamı olduğunu. Mesele şudur adam akıllı Flash desteği verilmiyor Linux'a.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Nisan 2008 - 18:27:28
Boşver Adobe'nin kendisi bile anlamıyor ne selamı olduğunu. Mesele şudur adam akıllı Flash desteği verilmiyor Linux'a.

tamam  boşverdim.

peki sorunu  nasıl çözücem hala anlamış değilim ama ben :-[

munirekinci

Sen çözemezsin, Adobe'ın sorunu. :)

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: komikimben - 16 Nisan 2008 - 18:06:47
Alıntı yapılan: mavikurt - 16 Nisan 2008 - 12:40:42

firefox -profilemanager

file:///usr/share/ubuntu-artwork/home/locales/index-tr_TR.html bu sayfa açılıyor dediğinizi yaptığımda. yane profil falan yok. :-\

firefox kapalı iken girmelisiniz uçbirime, açıkken girerseniz açık olan profilden yeni bir pencere açılır.