Dosyaların önizlemesi ve Masaüstüne Kısayol eklemek

Başlatan tinmingir, 21 Aralık 2017 - 22:24:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tinmingir

Ubuntu Gnome LTS sürümüne geçtim bugün. Baya da hoşuma gitti. Windowstan sonra farklı deneyim oldu yalnız çözemediğim tek sorun kaldı. Mesela ben "Celtx" kullanıyorum ve proje uzantısı '.celtx' ama dosyanın önizlemesi yine sanki bir 'zip' dosyasıymış gibi oluyor. Windows'ta celtx projesi olduğu belli olurken Ubuntu'da neden zip gibi gözüküyor? Açıkçası rahatsız edici bir durum. Aynı şekilde '.fadein' gibi proje uzantıları da öyle.
(Bir de spotify, chrome gibi sürekli kullandığım uygulamaları masaüstüne nasıl atabiliyorum? Dosya atmayı başardım, çöp ve birimleri falan uygulumayı yapamadım. Lütfen yardımcı olursanız böyle küçük bir problem için de windows'a geri dönmek istemiyorum ya)

.py

Alıntı yapılan: tinmingir - 21 Aralık 2017 - 22:24:09
(Bir de spotify, chrome gibi sürekli kullandığım uygulamaları masaüstüne nasıl atabiliyorum?

Linux dağıtımlarının genelinde masaüstü kullanılmaz.

tinmingir

Masaüstünü kullanabiliyorum hocam. Dökümanları, dosyaları, çöpü falan koyabiliyorum masaüstüne ama yüklediğim uygulamaları kısayol olarak atamadım. Ama asıl problemim bu değil zaten

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Aralık 2017 - 12:30:27

Mouse Pad'e dokunma çalışmıyor. Her açmada "synclient" kodumu gireceğim ben? Celtx'i program olarak bile görmüyor ki varsayılan atamıyorum. Açılışta gri bi ekran var 4 dakika onu bekliyorum sonra açılıyor kapanmasıda çok yavaş. Windows 10'un gözünü seveyim ya. Yok özgürlük, yok hız diye diye gaza getiriyorsunuz; ne hız var ne özgürlük. Win10 kat kat daha hızlı ve özgür. Tek olayı kişiselleştirme, tema falan ekleniyor ee güzel ama kullanışlılık sıfır. Benden buraya kadar. Çözüm yazan da yok. Herkese teşekkürler.

.py

Alıntı yapılan: tinmingir - 22 Aralık 2017 - 02:45:35
Yok özgürlük, yok hız diye diye gaza getiriyorsunuz; ne hız var ne özgürlük. Win10 kat kat daha hızlı ve özgür.

Benim bilgisayarım 11 saniyede açılıyor yeni nesilde bir bilgisayar olmamasına rağmen.:)
Sorunlarınızı hemen çözelim.

Mouse Pad için aşağıdaki kodu çalıştırın bir sefere mahsuz

xinput set-prop "SynPS/2 Synaptics TouchPad" "Device Enabled" 1