17.10'da WPS Office hataları

Başlatan iskendermusaoglu, 18 Aralık 2017 - 19:41:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iskendermusaoglu

Merhabalar, Ubuntu 17.10 kullanıyorum. WPS Office'i kullanırken 17.04'te görmediğim hatalarla karşılaşıyorum. WPS Office'in Page Layout / Size ayarlarından kağıt boyutunu (A4, A3 vs) ayarlamak istediğimde program donuyor. Belli bir süre sonra programı kapatmaktan başka çare kalmıyor. Bir başka sorun ise yazdır menüsü ile ilgili. Programa yazdır komutunu verdiğimde (CTRL+P ya da grafik arayüz fark etmiyor) yaklaşık 1 dakika bekliyorum, sonra yazdır menüsü önüme geliyor. Forumlara bir göz attım, galiba bu konuyu rapor eden yok. Bu sorunla benzer bir sorun da Libre Office'de var. Onda da yazdır dediğimde belli belirsiz bir kasılma hissediyorum. Bekleme yok ama programın grafik arayüzü kasılıyor. Windows tarafında böyle bir sorun yok. Her iki ofis programının da son sürümünü kullanıyorum. Teşekkürler.

UNC

[mention=634713]@iskendermusaoglu[/mention]  büyük ihtimalle waylanddan kaynaklanıyordur buda xorg'a geçip sorun devam ediyormu kontrol et

iskendermusaoglu

Wayland ve xorg'da da aynı. Her ikisini de denedim. Muhtemelen WPS, Ubuntu 17.10'a göre eski kaldı herhalde. Güncelleme ile çözülür belki.

UNC

[mention=634721]@iskendermusaoglu[/mention] kasma başladğında htop veya sistem gözlemcisinden işlemci kullanımında artış yaşanıyormu bakmak gerek varsa wayland ile alakalıdır xorg'da da devam ediyorsa dbus'dan veya yazı tiplerinden kaynaklanıyor olabilir. zaten ubuntu ile alakalı ise beklemn en doğrusu.

volkanadana

merhaba,
bende ubuntu 18.04 kurdum wps ofiice kurdum ama açılmıyor.
terminalde wps komutunu verince..
eslem@eslem-N360:~/wps-tmp$ wps
/usr/bin/wps: satır 38: 19848 Parçalama arızası    (çekirdek döküldü) ${gInstallPath}/office6/${gApp} ${gOptExt} ${gOpt} "$@"

hatasını veriyor neden olabilir acaba..