Linux Eğitimi

Başlatan HuaN, 14 Aralık 2017 - 21:21:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HuaN

Merhaba,

Uzun süredir Linux kullanıyorum kendimi geliştiriyorum. Okumayı araştırmayı seviyorum fakat artık ciddi bir eğitim almak istiyorum. Linux üzerine yetkinliğimi artırmak istiyorum bunun adı sistem yöneticiliği olsun veya olmasın... Google ile bir çok kurum geliyor ama çoğu giriş düzeyi ya da dürüst gelmiyor bana. İstanbul ve civarı için tavsiye edebileceğiniz eğitim kurumları veya hocaları var mıdır? Açılmış konulara baktığımda 3 yıl önce açılmış bir konu gördüm vb ... Şimdiden teşekkürler.

ata1

yap boz parçala fakat yeni kurulum düşün me kurtarmanın zevkine var. sana en iyi tecrübe en bilgili hocaanın dersinden daha iyi bir deneyim. Bo<zmaktan korkma boz ve asla  format düşünme
buyur sana linux dersi  :)) bir aşktır linux

HuaN

[mention=634585]@ata1[/mention]hocam bu konuda size sonuna kadar katılıyorum gerçekten bozup düzeltmek -bazen düzeltmeye çalışmak- en iyi verimi sağlıyor. Fakat biraz daha derine inmek istiyorum bir sunucu yönetebilecek beceriye gelmek isityorum ve bazen hocam Amerikayı yeniden keşfetmek istemiyorum çok zaman kaybediyorum bireysel çaba harcarken bu bazen öğrenme hevesimi kırabiliyor.

.py

Bireysel çaba ve merak ben bu işi merak ve istek olarak tanımlıyorum merak ve istek yok ise ilerleme olmuyor bizim işlerde ubuntu serverı kurarak başlayabilrsin bence.

freeman

Sıfırdan Arch Linux kur.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

.py

[mention=634689]@HuaN[/mention] Arch linuxu ilk denemende kursbilirsen uzman olma potansiyelin var demektir:) Benim ilk denememde bilgisayara küsmüştüm bir ay kullanmamıştım şaka tabi:)

HuaN

[mention=634696]@freeman[/mention]
arch kurabiliyorum yüzden fazla deneme yaptığım için ve ata hocanın yardımları ile fakat onda ekran kartı driver sorununu halledemedim daha sonra işten müsait bir an bulursam tekrar deneyeceğim pes etmek yok :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Aralık 2017 - 18:44:39

[mention=634699]@.py[/mention]
ben ciddi anlamda bir ay el sürmemiştim Arch'a.

.py

[mention=634708]@HuaN[/mention] Bir aydır bir kendime özgü bir yeni bir dağıtım üzerine çalışıyorum birçok eksiğini hallettim an itibariyle dosya yöneticisini yazıyorum eğer biterse denetim masasını tasarlamaya geçiçem eğer bana yardımcı olmak istersen bence linuxta uzmanlaşma anlamında sana bir deneyim olmuş olur. Ne dersin bilmiyorum ama meraklı birine benziyorsun Programlama ile aranız nasıl?

VoSToK

Alıntı yapılan: .py - 18 Aralık 2017 - 18:59:27
[mention=634708]@HuaN[/mention] Bir aydır bir kendime özgü bir yeni bir dağıtım üzerine çalışıyorum birçok eksiğini hallettim an itibariyle dosya yöneticisini yazıyorum eğer biterse denetim masasını tasarlamaya geçiçem eğer bana yardımcı olmak istersen bence linuxta uzmanlaşma anlamında sana bir deneyim olmuş olur. Ne dersin bilmiyorum ama meraklı birine benziyorsun Programlama ile aranız nasıl?
[mention=634710]@.py[/mention]özel mesaj gönderdim ancak ulaşmadı mesaj kutunuz dolu herhalde.

HuaN

[mention=634725]@VoSToK[/mention]
Yarıdan fazla boş yer var hocam yanlışnız var

hwpplayer1

Alıntı yapılan: HuaN - 14 Aralık 2017 - 21:21:32
Merhaba,

Uzun süredir Linux kullanıyorum kendimi geliştiriyorum. Okumayı araştırmayı seviyorum fakat artık ciddi bir eğitim almak istiyorum. Linux üzerine yetkinliğimi artırmak istiyorum bunun adı sistem yöneticiliği olsun veya olmasın... Google ile bir çok kurum geliyor ama çoğu giriş düzeyi ya da dürüst gelmiyor bana. İstanbul ve civarı için tavsiye edebileceğiniz eğitim kurumları veya hocaları var mıdır? Açılmış konulara baktığımda 3 yıl önce açılmış bir konu gördüm vb ... Şimdiden teşekkürler.

Benimle iletişime geçebilir misiniz ücretsiz danışmanlık yapacağım
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum