Renkli Yazıcı Tavsiyesi (Ubuntu 17.10 uyumlu)

Başlatan zerrebey, 13 Aralık 2017 - 19:17:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zerrebey

Merhabalar;

Ubuntu (17.10) uyumlu renkli yazıcı ihtiyacımız var.

1) sık kullanıma uygun
2) toneri uygun fiyata doldurulabilir
3) fiyatı uygun
4) ubuntu uyumlu

Lazer ve tanklı ayrımını tam bilemediğim için o konuda da fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Şimdiden teşekkürler.

mendirec

[mention=634516]@zerrebey[/mention] Yazıcı için ayırdığın bütçe nedir? Sürücü konusunda en iyisi şu an HP'dir diye düşünüyorum. Yanılıyorsam arkadaşlar düzeltir.

harunmelih

1 sene önce aldığım hp deskjet 4615i tavsiye ederim. yazıcıyı aldığım günden beri hor kullanmama rağmen tık demiyor. ara sıra renk kayması oluyor, onu da yazıcı kafası temizleme seçeneği var seçiyorsun gidiyor...

ata1

Hp harici b,r bakının derim  :)) hp genelde sorun çıkardı bana marka model olarak.Arch kullaıcısıyım

zerrebey

1000 ₺ 'yi geçmeyen bir ürün olsa iyi olur.
Aslında OKI C332DN düşündüm .
http://www.hepsiburada.com/oki-c332dn-dublex-network-a4-renkli-laser-yazici-p-HBV0000042NWN
Birçok özelliği iyi görünüyor. Fakat toner dolum ya da değişim çok külfetli olur mu onu  bilemedim.

.py

Hp nin toneri değiştirmeye kalksan yazıcı maliyetinin yarısı gibi birşey Ben Brother kullanıyorum iyi markadır Japon malı sonuçta benim bildiğim kadarıyla en uygun toner bu markada ekonomik düşünüyorsanız araştırın derim.

Bigchefstarys

Oki uyumludurmudur bilemem ama , Bizim şirkette HP yazıcı var wifi ile driversız tanıyor KDE ve ubuntu direk kullanıma hazır şekilde tutuyor. Toner fiyatlarını açıkcası bilmiyorum.
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman

speakerXXL

Renkli toner yazıcı olarak HP Laserjet CP1025'i önerebilirim. Biz normal modelini kulanıyoruz ama bunun sonu w ile biten kablosuz ağ sürümü de var. Muadil toner kullanıyoruz, toner başına ortalama fiyatı 35-40 TL civarı. 1 adet siyah 3 adet renkli 4 toneri var, muadil tonerler kullanım yoğunlupuna göre değişmekle birlikte ortalama 500-700 sayfa basabiliyor. Drum ünitesi olarak da yan sanayi aldık ve oldukça başarılı, yan sanayi Drum fiyatla 60 - 100 TL arasında değişiyor, 4.000-5.000 sayfalık ömrü var.  Bu şekilde sorun olmadan kullanıyoruz. Hplip ile Linux dağıtımlarında sorun yaşamıyorsunuz, toner miktarını göstermesi için eklentisinin kurulması gerekiyor. Bu ürün çok profesyonel olmayan baskılar içindir, eğer renkli yazıcıyı çok yoğun kullanıyorsanız, bu ürün çok ekonomik olmayabilir, bu durumda daha profesyonel ürünlere bakabilirsiniz.