Beraber kodlamak c++

Başlatan gakkopat, 12 Aralık 2017 - 03:25:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gakkopat

Merhaba,
Beyler benim c++ la ilişkim 6 ay kadar önce başladı.Gerek bir çogumuzun bahsettiği kaynak yetersizligi olsun gerek kod okuma noktasındaki sıkıntılarımız olsun benide bir hayli zorluyo.
Ben diyorum ki kendi kaynak kodlarımızı birbirimizle paylaşalım bu sayede hem kod okuma noktasında kendimizi geliştiebilir hem de kaynak yetersizligini bir nebze olsun indirgeyebiliriz.
Görüşleriniz bekliyorum.   
Aslında toprak herkesin sevdiklerini biriktirdiği bir kumbara...TENYA

.py

Alıntı yapılan: gakkopat - 12 Aralık 2017 - 03:25:33
Merhaba,
Beyler benim c++ la ilişkim 6 ay kadar önce başladı.Gerek bir çogumuzun bahsettiği kaynak yetersizligi olsun gerek kod okuma noktasındaki sıkıntılarımız olsun benide bir hayli zorluyo.
Ben diyorum ki kendi kaynak kodlarımızı birbirimizle paylaşalım bu sayede hem kod okuma noktasında kendimizi geliştiebilir hem de kaynak yetersizligini bir nebze olsun indirgeyebiliriz.
Görüşleriniz bekliyorum.

programlamada ingilizce bilmek şart dil bilmedende öğrenilebilirmi temel ingilizcen varsa * tabi ki evet ama ingilizce bilen birine göre daha uzun zamanda öğrenirsin yani ingilizce bilen herzaman bir adım önünde olur bence türkçe kaynağa takılmak doğru bir yaklaşım değil buarada github ta yeterince proje var açık kaynak okuma yapmak için çok ideal bir ortam. kendi kodlarımızı paylaşma konusuna  herzaman açığım deneyimlediğim her yeni konuyu  paylaşıyorum elimden geldiğincede paylaşmayıda insanlara öneriyorum. buarada benim asıl alanım python ama c de uzun bir süre kod geliştirdim. sizin gibi paylaşmayı destekleyen insanları görünce yorum yapmadan geçemiyorum.

gakkopat

gayet haklısın şuan ingilizce ögrenmeye çalışıyorum ama hiç temelim yok okudugunu anlama kısmı kısa bir süreç olucagını sanmıyorum benim durumumda olan bi hayli insan var sadece bu süreçde yardımı dokunucak birilerine ihtiyaç duydum.

.py

Alıntı yapılan: gakkopat - 12 Aralık 2017 - 04:09:39
gayet haklısın şuan ingilizce ögrenmeye çalışıyorum ama hiç temelim yok okudugunu anlama kısmı kısa bir süreç olucagını sanmıyorum benim durumumda olan bi hayli insan var sadece bu süreçde yardımı dokunucak birilerine ihtiyaç duydum.

öncelikle bir github hesabınız olsun okuduğunuz kodları test ederek anlamaya çalışın sorularınız olursa sorun emin olun yardımcı olacak birileri çıkacaktır. buarada okuduğunu anlama konusu gerçekten bir hayli zor büyük projelerde özelikle.  inanın birçok programcı kendi yazdığı kodu bir süre sonra anlayamıyor ben mesela geliştirmeye ara verdiğim projeleri baştan yazdığım çok olmuştur.

gakkopat

github ı kısa bi süre önce buldum bende önerin iiçin sagol :))