Lubuntu klavyesi

Başlatan ilksumat, 10 Aralık 2017 - 19:55:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhabalar lubuntu 17.10 usb ye yükledim ve en azından bir bakayım diye usb den çalıştırdım. Fakat klavyede ne sorun oluyorsa @ işaretini çıkaramadım. Özel işaretlerdede gözükmüyor, ne yapmam lazım, teşekkürler peşinen.

.py

Alıntı yapılan: ilksumat - 10 Aralık 2017 - 19:55:39
Merhabalar lubuntu 17.10 usb ye yükledim ve en azından bir bakayım diye usb den çalıştırdım. Fakat klavyede ne sorun oluyorsa @ işaretini çıkaramadım. Özel işaretlerdede gözükmüyor, ne yapmam lazım, teşekkürler peşinen.

sadece @ işaretinde mi sorun var?

ilksumat

Klavyeden basınca @ çıkmadı. Bilgisayarın sorunu değil bakın burada çıkıyor. Özel işaretlere baktım ama ordada yok. Diğer bir çok işaret vardı ama o yoktu.

Daha keşif evresindeyim lubuntu anlamında.

ata1

dil olarak ingilizce ayarlı olmasın ?  (I) (İ)  şeklinde deneyip bir bakın ı ya basınca i yazıyor ise klavye dili ingilizcedir.

bakınız
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=T%C3%BCrk%C3%A7e_dil_deste%C4%9Fi_ayarlar%C4%B1

ilksumat

Bakayımda @ işaretinin çıkmaması ondan olabilirmi?

.py

Alıntı yapılan: ilksumat - 10 Aralık 2017 - 21:41:47
Bakayımda @ işaretinin çıkmaması ondan olabilirmi?

şunu bi dene istersen:

setxkbmap tr

ilksumat

Usbden çalıştırırken denenebilirmi? Şu an bunları maelesef windowsta yazıyorum. Alışıyım diye usb lubuntu yaptım ilk defa. Normalinde ubuntu 14.04 kullanıyordum ama siyah ekran sebebiyle kala kaldım. Usbeden deneyip söyleyeyim.