Kalinux ubuntu açılış sorunu

Başlatan vindemiatrix, 08 Aralık 2017 - 14:37:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vindemiatrix

Merhaba
Bir kac gun once katoolin'i indirdim. Daha sonra hata yapip acilisa kurmusum suan ubuntu açılmıyor kalinux de  acilmiyor hata veriyor herseyi denedim olmadi en son 739mblik bir update yapmami istedi yaptim alpha15 ile ilgili bir hata daha verdi artik problem boyut atladi recovery bolumunden root ile terminalede baglanamiyorumroot'un kilitli oldugunu belirten bir hata mesaji daha aliyorum

Hatalarla ugrasmak yordugu icin tekrar kurmayi planliyorum internetim cok yavas update etmek oldukca zor ve bir cok paketi kirik indirdigi icin yeni sorunlara sebep oluyor suan yapabildigime gelince usb'den ubuntu canli kurup mudehale edebiliyorum. Suan yapmak istedigim Home klasörünün içindeki tüm datayi baska bir partition 'a taşıyıp format atıp tekrar kurmak istiyorum.
surekli permission ile ilgili problem cikiyor chmod ile bir cok defa denedim ama kopyaliyamadim.

Usbden boot edip home klasörünü  nasil baska bir partition'a taşırım?
Ikinci bir sorum paketleri tekrardan indirmek cok zaman aldığından  ve internet hızı max 200 kbs gordugu icin backup/restore sansim varmi ? yani geçmişte  indirdiğim paketlerin yedegini olusturup yeniden kuracağım sisteme tekrar restore etme şansım  varmıdır ?

ucuncu bir sorum nasil yaptim bilmiyorum ama root kilitli oldgundan recovery mode da terminali acamiyorum root kilitli diyor bu kiliti usb den pc yi acip kaldirma sansim varmidir? root a tekrar erisirsem alpha15 i internetten indirmedigi icin kurulum yapmiyordu manuel download  edip son kez sanssimi denemek istiyorum 

.py

Alıntı yapılan: vindemiatrix - 08 Aralık 2017 - 14:37:57
Suan yapmak istedigim Home klasörünün içindeki tüm datayi baska bir partition 'a taşıyıp format atıp tekrar kurmak istiyorum.
surekli permission ile ilgili problem cikiyor chmod ile bir cok defa denedim ama kopyaliyamadim.

cp   -R   /home   /harddisk/

cp komutu ile dizinin tamamını  harddiskte yedek dosyalar vs için kllandığınız ikinci bir bölüm varsa oraya kopyalabilirsiniz.