[Çözüldü] Aylinux-Ukui 2017.12

Başlatan oltulu, 04 Aralık 2017 - 20:45:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oltulu

Ubuntu tabanlı UKUİ masaüstünü kullanan bir sistem hazırlıyorum. Hemen hemen bitti sayılır ancak bir sorunla karşılaştım ve forumlarda bulduğum çözümler işe yaramadı yardımcı olursanız sevinirim.

Sorun: Hem kablolu hem kablosuz olarak internete bağlanıyor modeme giriş yapabiliyorum ancak tarayıcı ile site açmaya çalıştığımda hata veriyor. Resolv.conf dosyasına "nameserver 192.168.2.1" yazdğımda sorun çözülüyor ancak ağı kesip tekrar bağlandığımda veya bilgisayarı yeniden başlattığımda  resolv.conf dosya içeriği "nameserver 127.0.1.1" olarak değişiyor ve yine bağlanmıyor.

Cevaplar için şimdiden teşekkür edyorum.

(resolv.conf dosyasını yazmaya karşı koruma türü öneriler var ancak işimi görmüyor.)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Aralık 2017 - 23:36:07

resolvconf.deb paketini kurunca sorun çözüldü. (Benzer bir durumla karşılaşılması durumunda yardımcı olmak için yazdım)

rutku

Tebrikler gayet güzel bir arayüz olmuş. Dağıtımınızı bir denemek isterim.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

oltulu

2017 Aralık ayında Ubuntu tabanlı UKUI masaüstü kullanan dağıtım hazırlamıştım. Ancak yanlışlıkla harddiskim silindiğinden tüm çalışmalar silindi. Bende UKUI masaüstü için gerekli uygulamaların çevirilerini tamamlayıp Arch paketlerini hazırlayarak Arch Linux tabanlı UKUI masaüstünü kullanan Aylinux-Ukui-2018.08 sürümünü hazırladım denemek isteyenler aşağıdaki adresten iso dosyasını indirebilirler.

https://sourceforge.net/projects/aylinux/files/Aylinux-2018.08/

[eklenti yönetici tarafından silindi]

cosmicowl

[mention=640368]@oltulu[/mention] Tebrik ederim gayet güzel gözüküyor, fırsat bulduğumda deneyeceğim. Madem isim Aylinux logoda biraz daha ay'ı çağrıştıran bir şey olabilir, fikir olsun diye söyledim dağıtımı tamamladığınızda bir düşünün derim :)

oltulu

Yaklaşık bir buçuk yıl önce başladım Aylinuxu hazırlamaya ve hemen hemen her ay bir sürüm çıkardım. Logo için çok uğraştım. Ay olan logo denemelerim de  oldu. En son bu logoda karar kıldım. Şu an için logo çalışması yok ama ilerde olabilir tabi.

(Özel mesajınıza mesaj sayım yetersiz olduğundan dolayı özel mesajla cevap veremedim. Ancak Milis Linux geliştiricileri ile irtibat kurarsanız bahsettiğiniz konuda size faylasıyla yardımcı olacaktırlar.) www.milislinux.org

cosmicowl

[mention=640372]@oltulu[/mention] Teşekkür ederim geri dönüşünüz için.

ikia

İndirip denemek istediğimde:
503 No Backend Servers Available
No backend servers were available to answer your request. Please notify the site admins.

:-\

Edit:Şu an açıldı, indiriyorum.
http://www.ogretmeniim.com/
Öğretmeniim!Canım Benim