tv ye bağlanma

Başlatan hsn, 02 Aralık 2017 - 20:58:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hsn

Arkadaşlar vestel smart tv ye dizüstü bilgisayardan kablosuz nasıl bagllanabilirim.yardımlarınız için şimdiden sağolun.

D@bbe

poʍǝɹǝd bʎ ɔɐspǝɹ˙˙˙

oltulu

?Bilgisayar ekranını linux ortamında televizyona aktarmanın bir yolu yok mudur. Linkteki anlatım windows için geçerli.

.py

Alıntı yapılan: oltulu - 04 Aralık 2017 - 09:54:04
?Bilgisayar ekranını linux ortamında televizyona aktarmanın bir yolu yok mudur. Linkteki anlatım windows için geçerli.

tv nizin vga girişi var mı?

oltulu

Alıntı yapılan: .py - 04 Aralık 2017 - 10:50:26
Alıntı yapılan: oltulu - 04 Aralık 2017 - 09:54:04

tv nizin vga girişi var mı?

Var ama koblosuz paylaşımdan bahsediyorum. Windowsta kablosuz olarak widi ile görüntüyü tv ye verebiliyoruz. Bnzer bir yöntem linux için var mı?

.py

Alıntı yapılan: oltulu - 04 Aralık 2017 - 20:18:30
Var ama koblosuz paylaşımdan bahsediyorum. Windowsta kablosuz olarak widi ile görüntüyü tv ye verebiliyoruz. Bnzer bir yöntem linux için var mı?

Tv cihazınızın uygulama desteği yada wifi desteği olması gerekiyor Ağ üzerinden wifi ile veya uygulama üzerinden (online) aktarılabilir. BUnlardan hangisini destekliyor tv niz.

oltulu

Televizyona android telefon yada windows ile kablosuz ekran görüntüsünü verebiliyorum. Ancak linuxta bunu yapacak uygulama bulamadım. Linuxta da youtube ile vide izlerken televizyonda göster dediğimde videoyu tv den izleyebiliuyorum ancak akranı aktarmak isytiyorum.

Televizyonda bunu sağlayacak tüm özellikler mevcut. Sorun linuxta ekran görüntüsünü tv ye verecek bir yöntem olmaması.

.py

Alıntı yapılan: oltulu - 04 Aralık 2017 - 20:51:22
Televizyona android telefon yada windows ile kablosuz ekran görüntüsünü verebiliyorum. Ancak linuxta bunu yapacak uygulama bulamadım. Linuxta da youtube ile vide izlerken televizyonda göster dediğimde videoyu tv den izleyebiliuyorum ancak akranı aktarmak isytiyorum.

Televizyonda bunu sağlayacak tüm özellikler mevcut. Sorun linuxta ekran görüntüsünü tv ye verecek bir yöntem olmaması.

televizyonunuz sanırım screen mirroring özelliği var ok. ben linux için bir kaynak kod buldum c+ ile yazılmış nasıl kuraulacağına dair bir fikrim yok birazdan birkaç deneme yapıcam kaynağıda paylaşıyorum aşağıda.

kaynak: https://github.com/intel/wds
indirme linki: https://github.com/intel/wds/archive/master.zip

oltulu

O sitedeki uygulamayı daha önce denemiştim sonuç alamamıştım. 2 yıldan beri program üzerinde uğraşmamışlar muhtemelen iş görmeyecektir.

UNC

şunu dene https://www.youtube.com/watch?v=F4Hl1y2fS58

edit : cromecast lazımmş çalşması için.  sonradan farkettim :D

.py

Televizyonunuzun MagicCast Desteği mevcut mu?

oltulu

Alıntı yapılan: .py - 04 Aralık 2017 - 21:27:06
Televizyonunuzun MagicCast Desteği mevcut mu?

MagicCast tam olarak nedir bilmiyorum ama miracast türü birşeyse destekliyor.