pdf ekran görüntüsü ekleme

Başlatan ilksumat, 04 Aralık 2017 - 16:29:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhabalar, uzuuun (mesela 100 sf gibi) bir pdf dosyasında, ara ara sticky note gibi ekler yapıp o da sayfaları göndermem gerekiyor. Misal 5. sf'da bir koment, 11. sf.da bir koment yazıp ve sadece komentlerin olduğu yerleri ekran görüntüsü alarak (veya başka nasıl olur bilmiyorum, öyle yap dendi) göndermem gerekiyor.

Birinciyi prt sc basarak yaptım ama ikinciyi yapamıyorum, yani aynı dosya olarak devam edemiyorum. Nasıl yapayım, ayrı ayrımı göndereyim, yoksa bunun bir yolu var mı?

Teşekkürler peşinen.

.py

Alıntı yapılan: ilksumat - 04 Aralık 2017 - 16:29:10
Birinciyi prt sc basarak yaptım ama ikinciyi yapamıyorum, yani aynı dosya olarak devam edemiyorum.

bu kısmı okurken beynim yandı

ilksumat

Ekran görüntüsünün olduğu jpg dosyasına ek yapılamazmı? Yani jpg dosyalarından oluşan bir dosya düşündüm?

.py

Alıntı yapılan: ilksumat - 04 Aralık 2017 - 16:41:05
Ekran görüntüsünün olduğu jpg dosyasına ek yapılamazmı? Yani jpg dosyalarından oluşan bir dosya düşündüm?

iki farklı ekran görüntüsü alıp bu iki görüntüyü bir jpg dosyasında birleştirmek istiyorusunuz dopru anladım sanrım?

ilksumat

Aynen hocam.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Aralık 2017 - 17:25:02

Mümkün olmazmı

edge35

Gimp ve ya bir resim düzenleme programı ile yapabilirsin. Ya da ekran görüntülerinin hepsini alıp, her bir ekran görüntüsü bir sayfa olacak şekilde pdf oluşturabilirsin.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

szgnblt

libreoffice impress pdf eklersen tüm sayfaları açacaktır. İstediğin sayfa altına veya içeriğine notlar alıp yeniden pdf olarak tüm pdf çıkarı çıktı alabilirsin.  Photoshop bağımlılığından kurtulmak için çok uğraştım. Pdf multipage edit yapmada impress hızlı çözüm olacaktır. Gimp ile çok uğraşılması gerekiyor. Özellikle workpc Windows ise çok sıkıntılı terminal açısından mgn uzantısı vs yapılıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ata1

arch kullandığımdan sizde tam karşılığı nedir bilemedim fakat adobe render bizde şu paketle kuruluyor (acroread) mutlaka ki ubuntuda da benzer kurulum vardır.