[Çözüldü] Ubuntu 17.10 Ayarlar Ekrana Gelmeme Sorunu

Başlatan ismael448, 29 Kasım 2017 - 09:36:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ismael448

Merhaba arkadaşlar,
Ubuntu işletim sistemine ve aranıza yeni katıldım. Kurulum 30 dakika kadar önce bitti. 17.10 sürümünü kurdum. İlk açılışta ayarlara girdi ama sonra girmemeye başladı. Ayarlara tıklıyorum Etkinlikler kısmının yanında gözüküyor fakat ekrana hiçbir ayar menüsü gelmiyor.
İnternette biraz araştırmaya çalıştım fakat bu sorun ile ilgili bir cevap bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum, Ubuntu'da oldukça yeniyim, çok beğendiğimi de belirtmek isterim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Kasım 2017 - 09:46:30

Şunu anladım Yazılım ve Güncelleştirmelerde Ek Sürücüler başlığı altında ekran kartımın sürücüsünü X.Org X Server - Nouveau display driver, xserver-xorg-video-nouveau paketinden kullanılıyor(açık kaynak) seçtiğim zaman ayarlara girebiliyorum fakat bu sefer de çözünürlük 1024 x 768 (4:3) oluyor. Benim monitörüm 1366 x 768 çözünürlükte nasıl düzeltebilrim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Kasım 2017 - 00:28:25

Arkadaşlar Yardım edebilecek yok mu? Tekrardan kurulum yaptım ubuntu.com sitesinden indirdim iso yu tekrar kurdum güncelleştrimeleri yükledim ama hala açılmıyor.

Bu sürümü kullananlar belirtebilr mi, sizde de mi ayarlar açılmıyor ya da daha önce karşılaştınız mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Kasım 2017 - 00:54:16

Şu anda ayarlar ekranına erişebiliyorum. Meğer ben ayarlara tıkladığımda ekranın en sağ tarafına sürüklenmiş olarak açılıyormuş. Şimdi ayarlara tıklıyorum ve ekranın en sağ ortasından tutup sürüklediğim zaman ayarları açabiliyorum. Sorun bu şekilde çözülmüştür.