En hızlı tarayıcı hangisi. İşte sonuçlar

Başlatan WaylandIZMIR, 21 Kasım 2017 - 18:56:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WaylandIZMIR

Testleri Chromium Octane 2.0 ile yaptım.

Sonuçlar şöyle:

Test sonuçlarına göre Chrome 64. sürümden devam ediyorum. Hangisi hızı, ben oradayım :)
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

.py

Barlow

Hız testi falan bilmem ama Opera candır :) Bir iki saniye geç girse, girmezse ne.. Önemli olan kullanışlılığı bence :) Opera içerisinde Whatsapp, Messenger çalıştırılabiliyor. Kendi VPN servisi var, Reklam engelleyicisi muhteşem ve sitelere daha hızlı gezinmemi sağlıyor. Daha ne isteyebilirim ki  8)

Not : Opera fanıyım
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

ata1

Alıntı yapılan: Barlow - 21 Kasım 2017 - 19:32:28
Hız testi falan bilmem ama Opera candır :) Bir iki saniye geç girse, girmezse ne.. Önemli olan kullanışlılığı bence :) Opera içerisinde Whatsapp, Messenger çalıştırılabiliyor. Kendi VPN servisi var, Reklam engelleyicisi muhteşem ve sitelere daha hızlı gezinmemi sağlıyor. Daha ne isteyebilirim ki  8)

bu özellikler tüm tarayıcılar da neredeyse var. Operayı özel yapan bir şey olduğunu sanmıyorum.  :)) tarayıcı hızdan çok alışkanlıklarımıza bağlı bir seçim bence mesela benim için en rahatı chromium
hızı hiç umurumda değil. çünkü buna alıştım kullanımı benim için kolay  kısacası hızı umursayan birkaç kişi olsa da bundan sebep tarayıcı değişeni pek olmayacaktır.

NOT: Tarayıcı hızı birazda internet kotamıza bağlı mesela şuan ben kısıtlandım ve istesem de yavaşım

WaylandIZMIR

Alıntı yapılan: Barlow - 21 Kasım 2017 - 19:32:28

Aslında bende Opera dan yanayım fakat Chrome baya seri çıktı Opera 49 dan. Evet VPN özelliği eşsiz bence. Neyse biraz Chrome kullanayım da kürkçü dükkanı olan Operaya dönerim bende  ;D ;D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Kasım 2017 - 20:04:57

Alıntı yapılan: .py - 21 Kasım 2017 - 19:20:46
Ne testi bu?

https://chromium.github.io/octane/
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

ata1

[mention=633474]@WaylandIZMIR[/mention] chromium da safervpn var farkındaysan ve ücretsiz ama kotalıdır.

UNC

Yeni bir şey degilki. oldu bitti chrome hız, cpu ve ram kullanımında digerlerini tokatlar. Opera ve vivaldi gibi tarayıcılar vpn,adblock, farklı arayüz seçenekleri ve temalar gibi özellikleriyle öne çıkıyor. vpn neysede adblock googlenın kitabında yazmaz.

ata1

[mention=633477]@UNC[/mention]

2 adet reklam engelleyici buyurun sizede

UNC

[mention=633479]@ata1[/mention] chrome'da defalt gelen reklam engelleyici google'ın kitabında yazmaz manasında söylmiştm.  ublock origin kullanyorm şuan tek başına yetiyor, 40 /50 mb arası ram kullanımı var.  yinede sagol  ;)

ata1

RAM: 1769MiB / 3819MiB

bence sıkıntı yok gibi tabi ramın 2 gb değil ise  :))

illedelinux

Ben de uzun zamandır Slimjet kullanıyorum, tam benim istediğim gibi bir tarayıcı, kendim yapmak istesem ancak böyle yapardım.
Kesinlikle Pop-up açılmasına izin vermez, istendiğinde animasyonları otomatik durdurabiliyorsun, kendinden reklam engellemeli, sitelerde arama olsun-olmasın her sitede kendinden aramalı özelliğe sahip, ek olarak kendi arama motoru var, hem girdiğin sitelerde hem de kendin yüklediğin resimleri otomatik sıkıştırma özelliği var istersen devre dışı bırakabilirsin, kendinden ekran görüntüsü alma, seçilen ekran görüntüsü alma, herhangi bir sayfayı pdf olarak kaydetme, istenen sayfayı video olarak kaydetme, Turbocharged isminde özel dosya-video indirme, yeni sekmeye istediğin adresi atama, yeni sekmeyi öne veya arkaya alma, özel önbellek ayarlama, web sayfası renklerini ters çevirme, bellek yönetimini ayarlama, metni ve bağlantıları sürükle bırak ile arama ve tarayıcı kullanımı için aklıma gelmeyen daha bir çok özelleştirmeye sahip oldukça gelişmiş bir tarayıcıdır.
Ayrıca sistem kullanımı, işlemci kullanımında, video kullanımında Chrome'dan yüzde on-onbeş civarında daha az kullanıyor.
Hızına zaten diyecek yok, sonuçta Chromium tabanlı.
Üstelik her güncellenmesinde daha farklı özellikler eklendiğini görüyorum.
Bu yüzden bu tarayıcıdan yıllardır vaz geçemedim, ara sıra başka tarayıcıya geçsem dahi geri Slimjet'e dönüyorum.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

WaylandIZMIR

Alıntı yapılan: ata1 - 21 Kasım 2017 - 20:16:24
[mention=633474]@WaylandIZMIR[/mention] chromium da safervpn var farkındaysan ve ücretsiz ama kotalıdır.

SaferVPN bir eklenti, bir uygulama. Bu harika da olabilir fakat Opera gibi kendi içinde entegre edilmemiş bir VPN. Opera bu konuda daha güven veriyor. Sana VPN i ben veriyorum diyor. 3. şahısları karıştırmadan.
Mustafa Kemal Atatürk

Nirvana4

Ben Firefox'tan yanayım. Neden bilmiyorum ama daha mutlu hissettiriyor  :D
Üstelik 57. sürümü de epey hoşuma gidiyor