Tema yüklememin sonucunda Ubuntu'yu eskisi gibi kullanamıyorum!

Başlatan Rhyme, 20 Kasım 2017 - 16:37:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Barlow

Ben ilgili Java depo listesine bakabilir miyim? Sanırım sources.list'e atmamışsınız.

cd /etc/apt/sources.list.d/

Bu dizinin içinde olacak sanırım bu Java deposunun bulunduğu depo dosyasını görebilir miyim?

sudo apt-get update
sudo apt-get install -f

Çıktılarını da bekliyorum ve ayrıca şuan sistemde kullanılan tema hangisi? Yüklemiş olduğunuz tema mı? Yoksa Ubuntu'nun varsayılan temaları mı?
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

Rhyme

Temayı yükleyemeden unity tweak tool gitti, yani temam ubuntununki ama ikon paketi Arch'ın.
Sanat olmayan bir ülkenin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.

Mustafa Kemal Atatürk

Barlow

gsettings set org.gnome.desktop.interface gtk-theme "TemaAdı"

TemaAdı'nı girelim, Ubuntu'nun varsayılan kullandığı tema ismi hangisi ise.. Öğrenmek için:

cd /usr/share/themes

Dizinine bakabilirsiniz.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

Rhyme

Şuan eski temamdayım ama uygulama sorunu hala aynı değişen bir şey yok.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Kasım 2017 - 20:48:23

Atom veya Spotify'den hatalar:

/opt/atom/atom --executed-from=/usr/share/icons --pid=2994: symbol lookup error: /usr/lib/i386-linux-gnu/gtk-2.0/modules/liboverlay-scrollbar.so: undefined symbol: ubuntu_gtk_set_use_overlay_scrollbar

spotify: symbol lookup error: /usr/lib/i386-linux-gnu/gtk-2.0/modules/liboverlay-scrollbar.so: undefined symbol: ubuntu_gtk_set_use_overlay_scrollbar

Mustafa Kemal Atatürk

Barlow

Temaları da yeniden kuralım o halde:

sudo apt-get install --reinstall light-themes

gsettings set org.gnome.desktop.interface gtk-theme "Ambiance"

Her ihtimale karşı bilgisayarı yeniden başlatmanızda fayda var. Eğer bu da işe yaramazsa önerebileeğim çözüm kalmadı malesef tema sorunu hakkında..

-Dostoyevski-

Rhyme

Yeniden başlattım fakat hala aynı sorunla karşı karşıyayım yardımın için çok teşekkür ederim.

Mustafa Kemal Atatürk

ata1

Gnomeyi sıfırlamayı denediniz mi ? fakat bu sıfırlama yapılan tüm ayarları ve özelleştirmeleri geri alacaktır bilginize
rm -rf .gnome .gnomeX .gconf .gconfd .metacity
X kısmına gnome sürümünüzü yazın

Gnome üzerinde yaptığınız değişiklikler "Home" klasöründe ki gnome, gnomeX, gconf, gconfd, metacity dizinlerinde yer alırlar.Bu klasörlerin tamamını silersek ayarlarımız kurulum sonrası hale gelmiş olur.Bu durum tüm standart Linux dağıtımları için geçerlidir.

Rhyme

Dediklerinizi yaptım, silinmemiş olanları elle sildim,daha sonra yeniden başlattım fakat hala değişen gıdım bir şey yok!

Mustafa Kemal Atatürk

.py

Alıntı yapılan: Rhyme - 25 Kasım 2017 - 14:32:37
Dediklerinizi yaptım, silinmemiş olanları elle sildim,daha sonra yeniden başlattım fakat hala değişen gıdım bir şey yok!

arch icon paketini hangi siteden indirdiniz paylaşsana sistemi bozup düzeltmeye çalışıcam:)

Rhyme

Arch'la alakası yok bence, onu daha önce indirmiştim.Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine NoobsLab'ın temasını kurmuştum, ondan beri böyle.

Mustafa Kemal Atatürk

.py

[mention=633652]@Rhyme[/mention] Temayı ppa ile depodan mi kurdunuz? bilgisayarınıza indirip manuel olarak mı kurdunuz?  hangi kaynaktan yardım alarak kurdunuz?

Rhyme

PPA ile depodan kurdum, yapımcıların kendi anlatımlarıyla yaptım.

Bu arada root kullanıcı olarak terminalden uygulamaları açabiliyorum(sudo -s)

Mustafa Kemal Atatürk

.py

Depodan indirdiğiniz bir temanın sorun çıkartacağını düşünmüyorum oyüzden malesef bu konuda yardımcı olamıcam sistem resetlemeyle ilgili bir uygulama buldum isterseniz deneyin.

(64 Bit) Ubuntu Sistem Reset - Kaynağın güvenirliği ile ilgili bir fikrim yok bu durumuda göz önünde bulundurun umarım sorununuz çözülür. :

https://github.com/gaining/Resetter/releases/download/v1.1.2-stable/add-apt-key_1.0-0.5_all.deb
https://github.com/gaining/Resetter/releases/download/v1.1.2-stable/resetter_1.1.2-stable_all.deb

Kaynak: https://github.com/gaining/Resetter/releases

Barlow

Alıntı yapılan: Rhyme - 25 Kasım 2017 - 15:18:01
PPA ile depodan kurdum, yapımcıların kendi anlatımlarıyla yaptım.

Bu arada root kullanıcı olarak terminalden uygulamaları açabiliyorum(sudo -s)

Aklıma birşey geliyor ama düzelir mi bilmiyorum. /home/kullanici/ adlı dizinden bu sorunu tetikleyen dosyaları elle silmek lazım ve ardından sistemi yeniden başlatmak lazım. [mention=633638]@ata1[/mention] Hocam, doğru bir noktaya değindi ancak silinecek gözden kaçırdığımız dosyalar olmalı, masaüstü ortamı Unity ise en sağlıklı cevabı Unity kullanıcıları verecektir.

-Dostoyevski-

ata1

prfilinizdeki ubuntu sürümü doğru ise siz unity masaüzeri kullanıyor olmalısınız. tabi farklı bir kurulum yapmadıysanız. Bu durumda untyi sıfırlamalısınız.
unity-reset
setsid unity

Rhyme

1. komut bulunamadı, 2. komutta ise birkaç şey oldu ve oturumu kapattı.
Sonuç ise, hala aynı.

Mustafa Kemal Atatürk

.py

Alıntı yapılan: Rhyme - 26 Kasım 2017 - 19:58:26
1. komut bulunamadı, 2. komutta ise birkaç şey oldu ve oturumu kapattı.
Sonuç ise, hala aynı.

şunu denermisin

unity --reset

Rhyme

Mustafa Kemal Atatürk

.py

Alıntı yapılan: Rhyme - 26 Kasım 2017 - 20:14:20
Değişmedi hiçbir şey.

farklı bir çözüm önerim var masaüstünü (unity) yeniden yükleyelim bence bir dene..

sudo apt-get update

Unity için:

sudo apt-get install ubuntu-desktop

Rhyme

Ben Unity masaüstünü kullanmıyorum ki :D
Kusura bakmayın sorularınızı görmedim biraz acelem vardı Unity masaüstü kullanmıyorum.

Mustafa Kemal Atatürk

.py

Alıntı yapılan: Rhyme - 26 Kasım 2017 - 20:26:33
Ben Unity masaüstünü kullanmıyorum ki :D
Kusura bakmayın sorularınızı görmedim biraz acelem vardı Unity masaüstü kullanmıyorum.

ubuntu değilmi? mint mi?

Rhyme

Ubuntu, ama masaüstü olarak Unity kullanmıyorum(kullanmadığımı düşünüyorum).Oturum girişinde Unity ortamını seçmiyorum, seçip girdiğimde ise yine bazı sorunlar oluyor zaten.

Mustafa Kemal Atatürk

.py

Alıntı yapılan: Rhyme - 26 Kasım 2017 - 20:28:56
Ubuntu, ama masaüstü olarak Unity kullanmıyorum(kullanmadığımı düşünüyorum).Oturum girişinde Unity ortamını seçmiyorum, seçip girdiğimde ise yine bazı sorunlar oluyor zaten.

profilinizde Ubuntu yazılıydı büyü ihtimlle unity kullanıyordur diye düşündüm.
bence bu sorunu unity xfce yada başka bir masaüstüne geçerek çözebilirsiniz en azından denemekten zarar çıkmaz

Rhyme

Anlaşılabileceği gibi Ubuntu konusunda fazla profesyonel değilim,başka bir masaüstü ortamına nasıl geçebilirim?

Mustafa Kemal Atatürk

.py

Alıntı yapılan: Rhyme - 26 Kasım 2017 - 20:33:50
Anlaşılabileceği gibi Ubuntu konusunda fazla profesyonel değilim,başka bir masaüstü ortamına nasıl geçebilirim?

https://shiftdelete.net/yeni-baslayanlar-icin-5-masaustu-ortami-63310

benim bildiğim unity ve xcfe

xfce için:
sudo apt-get install xubuntu-desktop

unity için:
sudo apt-get install ubuntu-desktop