İçerik Çekerken Desc Şeklinde Kısaltma Yapma

Başlatan Nedirbilgiler, 19 Kasım 2017 - 22:55:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nedirbilgiler

Merhaba arkadaşlar tekrardan. Bu sorumda yazılmış içerikleri bir kategori yada anasayfada desc şeklinde çekip devamını oku olarak yapacağım. Fakat en aştan kısa açıklama kısmı koymadığım için, bütün içeriği çekip buna göre örneğin 20 kelime olacak ve devamında oku şeklinde bir link verip devam ettirceğim.

Bir kod örneği buldum ama bakarsanız;
$yazi = 'Uzunca yazılmış olan yazı kısmı';
$kisaYazi = substr($yazi,0,20);

echo $kisaYazi;

Fakat burda boş bir ekran görüntüsü aldım. Bu* kodla başka bir sitemde olmuştu. Php sürümü farklı bir sunucu kullandığım için olabilir mi?

*: Bağlantısı verilen sayfada bu iletideki kod parçasından başka bir kod olmadığı için bağlantı kaldırıldı.
Bilgi ve Blog Siteleri için yazılım ve kodlama yapmaktayım. Haber siteleri içinde kodlarım ve hazır scriptlerim mevcut.

matrax_41

Kodda bir sıkıntı gözükmüyor. Sürümden de kaynaklanacağını sanmıyorum. Sayfanın uzantısı php mi ?

lnxdev

Kod doğru fakat senden kaynaklanan bir sorun var sanırım. Dosyanın başlangıç satırında "<?php" den hemen sonra şunu yazarak bir hata varmı bakalım.
ini_set("display_errors",1);
Tekrar sayfayı yinelyip kontrol edelim.

Nedirbilgiler

abiler buldum hatayı ilginiz için çok teşekkür ederim kod doğru öncesinde kodlarda ; eksiklik yapmışım
Bilgi ve Blog Siteleri için yazılım ve kodlama yapmaktayım. Haber siteleri içinde kodlarım ve hazır scriptlerim mevcut.

if

@Nedirbilgiler,

istediğiniz sonucu veren kodları buraya geçer misiniz?