Yeni dağıtım externos

Başlatan onparmakfklavye, 19 Kasım 2017 - 05:29:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onparmakfklavye

https://externos.io/ daha denemedim fakat eli yüzü düzgün birşeye benziyor

meda

incelemelere baktım. Farklı, güzel tasarlanmış minimalist bir arayüz var ancak yeterli desteği görür mü bilemedim.  Beta sürümünde eğer ki kararlı sürüm yayınlanır ve de 3-4-5 parmak jestlerine Deepin dağıtımından sonra deneyip çevirilerine yardımcı olduğum gibi 2 makinede kullanırım. Yeni masaüstü geliştirmek hayli meşakkatli bi iş olduğu gibi uygulamaları ya sıfırdan yazacak ya da taban yazılıma göre uyarlama yapacak.  Mint Cinnamon ile pek çok uygulama yaptı ve yapmaya devam ediyor keza Deepin dağıtımı. Yani demem o ki elimizden gelen desteğin hepsini maddi manevi versek Windows tekeli zorlanır. Yazılım geliştiricileri Linux tarafını göz ardı edemez.

Neyse dağıtımla ilgili sözün özü katetmesi gereken çok yol var ancak diğer ergen çocuklar gibi bir hevesle  yapılan "ÇÖP" diye tabir ettiğim dağıtımlardan şimdilik görünmüyor.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Barlow

Masaüstü ortamı ilgi çekici görünüyor. Performans ve donanım bakımından sorun çıkarmaz ise geliştirilmesi gerçekten çok hoş olur. Beta sürümünü indirip deneyeceğim :)
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

onparmakfklavye

MStun avukatı değilim fakat o tekel kolay kolay kırılmaz. Bizim millet korsana alışmış, windows kullananların çoğu korsan kullanıyor. Uyarınca sana bırak şu emperyalistleri, param yok vs. bahane uydurup tersliyor bazen de dalga geçiyorlar. Halbuki burası müslüman ülke helal haram diye bir durum var. Kul hakkı derken müslüman hakkı demiyor, müslüman gayrimüslim herkes bu kavramın içine giriyor. Bunları duymak işlerine gelmiyor tabii. Bazılarıda ne idüğü belirsiz ucuz oem keyler satın alıp kendini kandırıyor. Oem ne demek diye aldığı şeyin arkasını aramıyor, duymak istemiyor...

Aslında bu dağıtımında masaüstü blurlar vs. belli ki  macosa fazlasıyla özenilmiş. Ne bileyim cinnamon windowsa benziyor. Halbuki linuxtada bu tip mevzulara kafa patlatılsa. Birisine benzemeden özgün şeyler ortaya çıksa. Bildiğim kadarıyla gimp, i3, inkscape böyle yazılımlar. neyse uzar bu cümleler...

UNC

[mention=633433]@onparmakfklavye[/mention] burda Mac'den çok microsoftun yeni Fluent design arayüzünden esinlenilmiş gibi. Zaten microsoft Aero ile vista ve W7 de bulur ve saydamlık efektlerini kullanıyordu, microsoftun arayüz tasarımı yüzünden okadar göz alıcı görünmüyordu w10'la birlikte tamemen metro arayüzüne geçiş yapınca Mac'de görmeye başladık blur ve saydam pencereleri mac arayüz tasarımında daha güzel durdugu kesin bu yüzden akıllarda sanki sadece Appleın kendi yapmış gibi gözüküyor.Fluent design çıktıgındada aynı şekilde mac'den özenilmiş damgası vuruldu aslında herşeyi başlatan MS .

onparmakfklavye

[mention=633434]@UNC[/mention] doğrudur, eyvallah

alicilin

Eğer yanlış anlamadıysam masaüstü ortamı nw.js yani node.js chrome v8 tabanlı. buda demek oluyor ki html + css + javascript ile program yazabilirsiniz. performansını merak ettim. bir ara deneyeceğim.
<Developer/>