Gönderen Konu: Galaxy Note 8'de Linux çalıştırdı!  (Okunma sayısı 830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Galaxy Note 8'de Linux çalıştırdı!

Galaxy Note 8 üzerinde Linux çalıştıran Samsung, bunu gösteren bir de video paylaştı!Samsung'un DeX platformu üzerinde Linux dağıtımlarını çalıştırma işiyle bir süredir ilgilendiği biliniyor. Firmanın bununla hedeflediği şey oldukça basit: Telefonunuzu dilediğinizde masaüstü PC gibi kullanabilmeniz.

Bu fikrin yeni olduğu söylenemez ancak firma, DeX aksesuarı üzerinden Linux çalıştıran Galaxy Note 8'in videosunu paylaştı. Henüz herkese açık olarak yayınlanmayan videoda Linux'un telefon üzerinde nasıl işlediği izlenebiliyor. İlk olarak cihazı DeX istasyonuna bağlıyorsunuz ve bunun ardından Linux'u telefondaki bir uygulamadan başlatıyorsunuz.Telefonu masaüstü PC'ye benzer biçimde kullanmanızı sağlayan işlevler, bazı amiral gemisi telefonlarda zaten var ancak bunlar, Linux yerine Android ortamını büyük ekrana uyarlıyorlar.

Yeni işlevi kurcalayıp ondan faydalanmak isteyen geliştiriciler, geliştirme araçları hazır olduğunda bildirim almak için buradan kaydolabiliyorlar. Samsung, işlevin ne zaman herkese açılacağını ise paylaşmadı.

Videoyu izlemek için tıklayın.

(Kaynak)
İnsanlar benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyorlar. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyorum.” ― rms

« Yanıtla #1 : »
Chip öyle başlık atmış ki gören de Samsung ilk defa Linux çalıştırdı sanacak. Oysa ki Samsung zaten Linux çekirdekli Android dağıtımı çalıştırıyor:)
Ubuntu çalıştırdı demek için yemedi herhalde Windows yalakası Chip
Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk

« Yanıtla #2 : »
daarısı ıphone bşına benim gibi kullanıcısı çok.

« Yanıtla #3 : »
daarısı ıphone bşına benim gibi kullanıcısı çok.

iPhone'a GNU/Linux çalıştırma özelliğinin geleceğini hiç sanmıyorum. Olsa olsa macOS çalıştırma özelliği gelebilir. Apple'ın kendi ürünü sonuçta.
İnsanlar benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyorlar. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyorum.” ― rms