Ubuntu desktop sorunu

Başlatan Izcıoguzhan, 17 Kasım 2017 - 18:22:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Izcıoguzhan

Arkadaşlar merhaba ben Ubuntu 16.04.3 LTS  sürümünü kullanıyorum sebebini bilmediğim bi şekilde masaüstündeki dosyalarım gözükmüyor masaüstünde sağ tık çalışmıyor aynı zamanda masaüstü ekran fotoğrafı da değişmiyor onun dışında her şekilde çalışıyor gibi geldi acaba sorun nedir ve nasıl çözebilirim ?

+ olarak gconf-editor bölümünde apps-nautilus-preferences-show desktop  gibi bir bölüm göremedim

+Yeni bir kullanıcı açıp içindeki bilgileri ona taşıdım fakat aynısı tekrardan oldu

illedelinux

Lubuntu kullanıyorsan alttaki komutu uçbirime girin ve açılan pencereden

pcmanfm --desktop-pref

Resimde gördüğün üstteki tiki kaldırın.

Panele sağ tık, Tabla Ayarları>Gelişmiş sekmesinden resimdeki gibi dosya yöneticisini pcmanfm yapın.

Menüden lxsession için başlangıç seçeneklerinden Pcmanfm dosyasının başlangıçta çalışmasını ekleyin.

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Izcıoguzhan

[mention=633295]@illedelinux[/mention]

** (pcmanfm:3743): WARNING **: The directory '~/Templates' doesn't exist, ignoring it
şöyle bi hata alıyorum hocam

mhmtkrktr

Profilinde göründüğü gibi, Lubuntu mu kullanıyorsun?

echo $XDG_CURRENT_DESKTOP\\$XDG_SESSION_DESKTOP

Izcıoguzhan

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 17 Kasım 2017 - 21:36:32
Profilinde göründüğü gibi, Lubuntu mu kullanıyorsun?

echo $XDG_CURRENT_DESKTOP\\$XDG_SESSION_DESKTOP

evet hocam Ubuntu 16.04.3 LTS  dediğim gibi

mhmtkrktr

[mention=633318]@Izcıoguzhan[/mention] verdiğim kodun uçbirim çıktısını paylaşabilir misin?
Ubuntu (Unity\Gnome) ile profilinde yazan Lubuntu (Lxde) farklı ortamlar. Sorunun cevabı da buna göre farklı olacaktır.

ata1

sanırım masa üzeri simgeler hiçbiri işaretli masa üzeri simgeler işaretine bir göz at

Izcıoguzhan

[mention=633321]@mhmtkrktr[/mention]

hocam verdiğiniz kod ile ilgili bi çıktı yok

if

@Izcıoguzhan,

lsb_release -a
cat /etc/lsb-release

çıktılarına bakalım.