Hometech HT C14M Linux Distroları Yükleyemiyorum

Başlatan DechroS, 15 Kasım 2017 - 09:27:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DechroS

Arkadaşlar merhabalar. Geçiğimiz ay Hometech HT C14M marka ultrabook kıvamında bir cihaz aldım.

Bu cihaza ubuntu kurmayı deniyorum fakat takıldığım birkaç yer var. Öncelikle bilgisayarın özelliklerini atayım;

x64 tabanlı celeron işlemcimiz var. 64 bit işletim sistemi yüklü. EMMC tabanlı 32 gb hafızamız bulunuyor.

Bios seçeneklerine girince Toshiba USB yi buluyorum. USB'den ubuntuyu boot edebiliyorum. Ama grub ekranı hiç gelmiyor. Başka bilgisayarlarda Grub geliyor yani iso veya flash bellek sıkıntılı değil.

Fast Boot ve Secure Boot kapalı. Bunların dışında ne yapabilirim?

hüseyincicek

Aynı bilgisayar bende de var . ubuntu 17.10.1 de  efi / boot dosyasının içindekileri silin ekde ki dosyaları zipden çıkarıp içine atın usb den başlatın . Disk bölümleme ye kadar geldim kurulum yapmadım windows 10 usb si yok şuan elimde olsaydı kurulumu deneyecektim .Kurulum yapmadan bir süre kullandım  wifi çalışıyor gibi görünüyor ama bağlantı kuramadım . Dokunmatik Fare çalışmadı usb den fare taktım çalıştı. Onun dışında bir sorun fark etmedim . Bilgisayar ubuntu ile donanımların hepsini gördü .

https://drive.google.com/file/d/1JAGLsomyLDnlr5Mb0Ii4eNHc3-MvW5YO/view?usp=sharing