Mate için Conky

Başlatan ramos11, 14 Kasım 2017 - 22:15:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ramos11

Merhaba. Mate masaüstü için conky yi nasıl ayarlayabilirim ? Conky manageri kurdum tema paketini de kurdum ama kutucukların içinde görünüyor widgetler.

ata1

O pencere sorunu kolay ilgili conkyc  girince  "own_window_type normal"  yazan yeri  "own_window_type override"  yapınca düzeliyor :)

ramos11

Alıntı yapılan: ata1 - 14 Kasım 2017 - 22:54:13
O pencere sorunu kolay ilgili conkyc  girince  "own_window_type normal"  yazan yeri  "own_window_type override"  yapınca düzeliyor :)

Teşekkürler. Conkyc ye nereden girebilirim bulamadım ?

ata1

dosya konumunu açıp ctrl+H yaparsan gizli dosyalar görünür. orada conky dosyanı bulur ve  yapmak istediğin conky dosyasına tıklarsan conkyrc görünür.
yada şöyle yapabilirsin

ramos11

Alıntı yapılan: ata1 - 14 Kasım 2017 - 23:22:12
dosya konumunu açıp ctrl+H yaparsan gizli dosyalar görünür. orada conky dosyanı bulur ve  yapmak istediğin conky dosyasına tıklarsan conkyrc görünür.
yada şöyle yapabilirsin

Teşekkürler dostum  ;) :D

ata1

Rica ederim. Ayrıca konu çözüldü ise çözüldü olarak etiketleyin.

ramos11

Cinnamonu çok kurcaladım. Mate masaüstü ve Lxde kurdum. Sonra Cinnamonu sildim iyice karıştı cinnamon uygulamaları sistemde kaldı.

İnternette Lubuntu'nun özelleştirilmiş masaüstü görsellerini gördüm. Sıfırdan Lubuntu kurdum   ;D

Lubuntu hem hafif ve hızlı hemde şık bir görüntüsü var.

Lubuntu kurmama neden olan görseller  8) :D

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ata1

Konuyu yanlış yere cevapladın sanırım bu konudaki sorunun conky görseliydi. İş nasıl  masaüzerine geldi pek anlamadım. Ama sen mutluysan sorun yok.

ramos11

Alıntı yapılan: ata1 - 15 Kasım 2017 - 16:59:54
Konuyu yanlış yere cevapladın sanırım bu konudaki sorunun conky görseliydi. İş nasıl  masaüzerine geldi pek anlamadım. Ama sen mutluysan sorun yok.

Conky  ile uğraşırken sonra farklı masaüstü kurdum. Sistem iyice karışınca lubuntu kurdum o yüzden belirtmek istedim.

Konuyu etiketleyebiliriz. Teşekkürler herşey için.