[Çözüldü] Hangi tarayıcı *kararlı hangisini önerirsiniz ?

Başlatan ramos11, 13 Kasım 2017 - 21:39:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ramos11

Merhaba. Size göre hangi tarayıcı *kararlı. Hangi tarayıcıyı kullanmalıyız ?

decent

Kararlılık donanıma, işletim sistemine, tarayıcı sürümüne vs. bir çok etkene bağlıdır.
Kişisel tercih ön plana çıksa da, bağlantılar fikir verebilir:
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=983.0
https://askubuntu.com/questions/44326/what-web-browsers-are-there-for-ubuntu

Benim cevabım sırasıyla;
Firefox,
Opera,
Chromium..

ramos11

Linux Mint i yeni kurdum. Firefox çok yavaş takılmalar donmalar var. Opera flash ı ayarlarsam geçmeyi düşünüyorum.

Flashplugin kurulu görünüyor. Opera için flash ayarı gerekli mi ?

.py

Alıntı yapılan: ramos11 - 13 Kasım 2017 - 22:25:07
Firefox çok yavaş takılmalar donmalar var.

Mozilla, Eklentili bir versiyonunumu indirdiniz acaba eklentilerini kontrol ettiniz mi? eklentiler yavaşlatıyor olabilir.

ramos11

Alıntı yapılan: .py - 13 Kasım 2017 - 22:37:52
Alıntı yapılan: ramos11 - 13 Kasım 2017 - 22:25:07
Firefox çok yavaş takılmalar donmalar var.

Mozilla, Eklentili bir versiyonunumu indirdiniz acaba eklentilerini kontrol ettiniz mi? eklentiler yavaşlatıyor olabilir.

Eklenti yüklemedim ama sayfalar çok yavaş. İnternet ile alakası yok ubuntunun kendi tarayıcısı ile denemiştim o hızlıydı.

Linux Mint yeni kurdum opera kurmak istiyorum flash ayarları gerekli mi ? Flashplugin yüklü görünüyor.

UNC

Uzun süre dizi film izleme alışkanlığı varsa chrome

Özelleştirme konusunda iyi, temalarla daha uyumlu bir tarayıcı arıyorsan Firefox.

İş olsun diye tarayıcı bakiyorsan yandex, vivaldi, opera bunlar yoklukta iyidir.

illedelinux

Chromium tabanlılar makinende iyi çalışıyorsa Slimjet kullanmanı öneririm.
Her şeyi hazır olsun dersen Chrome iyidir.
Bir ay sonra Firefox Quantom fırtınası geliyor...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

.py

[mention=633138]@ramos11[/mention] Vivaldi'de opera tabanlı yanlış hatırlamıyorsam.. Opera yerine Vivaldi tercih edilebilir.

ramos11

Teşekkürler. Opera yeni sürüm linux için var mı ? Yoksa 11.10 sürümü mü ?

Yandex betaymış sorun çıkarır diye düşünüyorum. Firefox twitterda bile donuyor. Vivaldi ve Opera için flash ı nasıl ayarlayabiliriz ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Kasım 2017 - 00:24:27

Alıntı yapılan: illedelinux - 13 Kasım 2017 - 23:15:29
Chromium tabanlılar makinende iyi çalışıyorsa Slimjet kullanmanı öneririm.
Her şeyi hazır olsun dersen Chrome iyidir.
Bir ay sonra Firefox Quantom fırtınası geliyor...

Firefox Quantom yeni tarayıcı mı ? Chrome çok yoruyor sistemi o yüzden opera veya vivaldi kurmak daha iyi diye düşündüm.

meda

Firefox Quantum Beta olarak 1 aydır kullanıyorum. Canavar gibi çalışıyor.  ;D Bu arada bugün kararlı sürüm yayınlanır. Çoğu internet sayfasında Chrome'dan hızlı yükleme yapıyor zaman içinde daha da iyi olup Safari kadar hızlı olabilir.Eklenti desteğinde Firefox diğerlerine her zaman önde olmuştur.

Opera ve Vivaldi hiç bulaşmayın ikiside Chromium tabanlı olduğunda pek hız farkı görmezsiniz en fazla özelleştirme farkı olur. Onun yerine Google servislerini kullanıyorsanız tabii ki kendi tarayıcısı olan Chrome'da iyi çalışır.

Sonuç olarak Firefox ve Chrome ikilisi ideal olan. Bu arada Firefox çoğunlukla gıcık olduğum bir tarayıcıydı sebebide hantal Linux ortamında sanki Windows'dan yavaş gibi gelirdi.  :) Quantum sürümüyle cep telefonuna da yükledim hesap eşitlemesiyle güzel oldu. Vivaldi kadar olmasa da Firefox ile kendine göre özelleştirme yapabilirsin.

Bu arada Firefox kullanan arkadaşlara bazı sayfalarda seçim butonları Windows 98 düğmeleri gibi. Eksik eklenti ya da ayar mı eksik çünkü aynı sayfalar Windows sürümünde olmuyor.https://ibb.co/kksmDG
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ramos11

Alıntı yapılan: meda - 14 Kasım 2017 - 00:30:26
Firefox Quantum Beta olarak 1 aydır kullanıyorum. Canavar gibi çalışıyor.  ;D Bu arada bugün kararlı sürüm yayınlanır. Çoğu internet sayfasında Chrome'dan hızlı yükleme yapıyor zaman içinde daha da iyi olup Safari kadar hızlı olabilir.Eklenti desteğinde Firefox diğerlerine her zaman önde olmuştur.

Opera ve Vivaldi hiç bulaşmayın ikiside Chromium tabanlı olduğunda pek hız farkı görmezsiniz en fazla özelleştirme farkı olur. Onun yerine Google servislerini kullanıyorsanız tabii ki kendi tarayıcısı olan Chrome'da iyi çalışır.

Sonuç olarak Firefox ve Chrome ikilisi ideal olan. Bu arada Firefox çoğunlukla gıcık olduğum bir tarayıcıydı sebebide hantal Linux ortamında sanki Windows'dan yavaş gibi gelirdi.  :) Quantum sürümüyle cep telefonuna da yükledim hesap eşitlemesiyle güzel oldu. Vivaldi kadar olmasa da Firefox ile kendine göre özelleştirme yapabilirsin.

Firefox ve biz kullanıcılar için güzel bir proje gibi görünüyor. Dediğin gibi çok hantal ve donuyor firefox. Linux için betası varsa quantom u nasıl kurabilirim ? Birde flash ı nasıl ayarlarım quantom için ?

lnxdev

Alıntı yapılan: ramos11 - 14 Kasım 2017 - 00:41:18
Firefox ve biz kullanıcılar için güzel bir proje gibi görünüyor. Dediğin gibi çok hantal ve donuyor firefox. Linux için betası varsa quantom u nasıl kurabilirim ? Birde flash ı nasıl ayarlarım quantom için ?

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/quantum/

ramos11

Alıntı yapılan: lnxdev - 14 Kasım 2017 - 00:44:08

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/quantum/

Deb paketi yok sanırım. Sıkıştırılmış klasörlerdeki uygulamaları kurmayı bilmiyorum. Nasıl olacak ?

meda

Normal Firefox yükle 1 haftaya güncelleme yoluyla 57. sürüme yükseltilir.Bildiğim kadarıyla flash desteği şu an en iyi Chrome. Zaten HTML5 ile flash yavaş yavaş ortadan kalkacak.  ;D

Bu arada Firefox kullanan arkadaşlara bazı sayfalarda seçim butonları Windows 98 düğmeleri gibi. Eksik eklenti ya da ayar mı eksik çünkü aynı sayfalar Windows sürümünde olmuyor. https://ibb.co/kksmDG
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ramos11

Alıntı yapılan: .py - 13 Kasım 2017 - 23:24:08
[mention=633138]@ramos11[/mention] Vivaldi'de opera tabanlı yanlış hatırlamıyorsam.. Opera yerine Vivaldi tercih edilebilir.

Flash plugin kurulu ama opera ve vivaldi için ayar gerekiyor mu ? Firefox Quantom da çıkmış. Eklenti desteği varsa ve flash sorun olmazsa onuda kullanabilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Kasım 2017 - 00:53:32

Alıntı yapılan: meda - 14 Kasım 2017 - 00:50:14

Sonuç olarak Firefox ve Chrome ikilisi ideal olan. Bu arada Firefox çoğunlukla gıcık olduğum bir tarayıcıydı sebebide hantal Linux ortamında sanki Windows'dan yavaş gibi gelirdi.  :) Quantum

sürümüyle cep telefonuna da yükledim hesap eşitlemesiyle güzel oldu. Vivaldi kadar olmasa da Firefox ile kendine göre özelleştirme yapabilirsin.

Normal Firefox yükle 1 haftaya güncelleme yoluyla 57. sürüme yükseltilir.Bildiğim kadarıyla flash desteği şu an en iyi Chrome. Zaten HTML5 ile flash yavaş ortadan kalkacak.  ;D

Bu arada Firefox kullanan arkadaşlara bazı sayfalarda seçim butonları Windows 98 düğmeleri gibi. Eksik eklenti ya da ayar mı eksik çünkü aynı sayfalar Windows sürümünde olmuyor. https://ibb.co/kksmDG

Html5 gelsede kurtulsak şu flashtan  >:( Quantom iyimiş ama deb paketi yok. Birde flash nasıl olacak ?

WaylandIZMIR

Devrimin amacını kavramış olanlar, sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
Mustafa Kemal Atatürk