2 İşletim Sistemi Çalıştırma Hakkında

Başlatan Source, 10 Kasım 2017 - 01:01:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Source

Merhaba, 2 işletim sistemini aynı andan kullanmam gerekiyor belkide bunu 3 işletim sisteminede çıkartabilirim. İstediğim sistem şu şekilde ki ben aynı anda 2 işletim sistemi üzerinde hızlıca işlem yapabilmem gerekiyor. Adobe programlarının linux üzerinde sağlıklı çalışmamasından dolayı birde windowsa ihtiyaç duyuyorum. Sanallaştırma işimi çözmüyor pc de i7 3.5 ghz 8 gb ram özellikleri var fakat sanallaştırmada yetersiz oluyor akıcı kullanamıyorum.Linux üzerinde 2-3 program açık olur genelde windowsdada adobe gibi programları kullanınca sıkıntı oluşuyor. 2 bilgisayar alıp ayrı ayrı işletim sistemlerini kursam ama tek klavye tek mouse olacak bir switch ile bunlar arasında birbirine geçiş yapabilir miyim? yada bunun için bir önerisi olan varmı en mantıklı çözümü nasıl sağlayabilirim. Fikirlerinizi bekliyorum.

012rev3

Şöyle bir video var ama pek bir deneyimim yok bu konularda.
https://www.youtube.com/watch?v=37D2bRsthfI
İkinci bir bilgisayar alabiliyorsanız muhtemelen switch sayesinde klavye ve fareyi iki bilgisayarda kullanabilirsiniz.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

meda

[mention=632991]@Source[/mention] Olabilir ama malum doların durumu falan derken en iyi şekilkde 1 dizüstü birde masaüstü bilgisayar daha kullanışlı ve mobilitesi olur kanaatindeyim. Değişim konusunda fare klavye setlerinden bluetooth ile iki makinede aynı anda kullanılabilen setler vardı galiba.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

alicilin

Tam bir bilgim yok fakat docker'ın ne olduğunu bir araştırabilirsiniz. Bir ara bir yerde okumuştum
<Developer/>