Realtek wifi sorunu

Başlatan tbinxt, 04 Kasım 2017 - 17:06:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tbinxt

Merhabalar,

Açıkcası bu sorundan gerçekten bıktım.Yine wifi adaptörü kayboldu.Realtek 8723be

Ethernet ile bağlanıyorum.

tbinxt

UNC

Offline guid kısmındaki paketleri indirip iletide anlatıldığı şekilde elle yüklemeyi deneyin

ata1

[mention=632830]@tbinxt[/mention] verdiğinniz komutu ve çıktısını ekleyin ki hatayı görüp anlamamıza yardımcı olsun.

yucelisback

[mention=632824]@tbinxt[/mention] benim de rtll8723be wifi ağ kartım mint, pardus ve ubuntuda ya çalışmıyordu yada sinyal zayıf ve bağlantı hızı düşük oluyordu çözümü şu şekilde buldum.

sudo modprobe -rv rtl8723be

sudo modprobe rtl8723be ant_sel=2

bu kodları yazınca her şey normal fakat reboot edince eski haline geliyor, kalıcı hale getirmek için bir txt dosyası oluşturdum içine basit bir betik yazdım sizde aynısını kopyalayıp bir txt dosyası içine yapıştırabilirsiniz.

#!/bin/bash
echo -e "#!/bin/bash\nmodprobe -rv rtl8723be\nmodprobe rtl8723be ant_sel=2">>metin.txt
sudo chmod +x metin.txt
sudo cp metin.txt /etc/init.d/metin.sh
cd /etc/init.d
sudo ln -s metin.sh /etc/rc2.d/S01metin.sh
exit 0

dosyayı özelliklerden çalıştırılabilir yapıp konsoldan bulunduğu dizinde

./dosya_adı

yaparsanız herşeyi otomatik halleder.

fsutil

sudo modprobe  -rv rtl8723be
sudo modprobe -v rtl8723be ant_sel=1
eğer yukardaki iki komutla birlikte sorun çözülü hale geldiyse, aşağıdaki komutla kalıcı hale getirebilirsin.
echo "options rtl8723be ant_sel=1" | sudo tee /etc/modprobe.d/50-rtl8723be.conf

kaynak: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=57290.msg630458#msg630458

hwpplayer1

Sürücü ve çekirden geliştirmeyle ilgilenen var mı ? Realtek Wifi sürücüsü kapsamında konuşabilirsek daha doğru olur
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum

kanzap

Herkese merhaba,

Sorun bende de var.

Wifi hiç gözükmüyor. Kablodan bağlanıyorum.

HP Dizüstü - 17-bs007nt kullanıyorum.

Yardım edebilir misiniz ?

Ubuntu'da çok yeniyim.

speakerXXL

[mention=649850]@kanzap[/mention] , aşağıdaki bağlantıdaki çıktıları paylaşarak yeni bir konu açarsanız, yardımcı olmaya çalışalım. Zira bu konu görece olarak hem eski hem de sizin sisteminizde farklı bir model kablosuz ağ aygıtı olabilir.

Konu açarken aktarılması gereken çıktılar