İmleci sol üste götürünce etkinliklerin açılması

Başlatan hatas, 01 Kasım 2017 - 21:01:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hatas

Ubuntu, Gnome masaüstüne geçmeden önce "Ubuntu Gnome" dağıtımını kullanırken böyle bir özellik vardı. Yani fareyi ekranın sol üst köşesine götürdüğümüzde (herhangi bir yere tıklamadan) resimdeki gibi bir dalgalanma efekti oluşuyor ve etkinlikler genel görünümü açılıyordu. Bu özellik Ubuntu 17.10 beta sürümünü kullanırken bende bir ara ortaya çıktı sonra kayboldu. Daha sonra 17.10 kararlı sürümünü indirip kurdum ancak bu özellik yine çalışmıyor. Görüntü sunucusu olarak Xorg kullanılmakta, Wayland'a geçiş yapamıyorum, sanırım bilgisayarım Wayland ile uyumlu değil.

Ubuntu 17.10'da bu özellik var mıdır? Eğer varsa bende çalışmamasının sebebi bilgisayarımda Xorg kullanıyor olması olabilir mi?

.py

System Ayarları Çalışma Alanı Davranışı Ekran Kenarları menusu

hatas

Bahsettiğiniz yol ne "Ayarlar" da ne de "İnce Ayarlar"da görünmüyor.

decent

Bu konuyu bir eklenti ile çözüme kavuştursak bile, geçici bir çözüm olacaktır.
Güncelliğini kaybeden, geliştirilmesi durdurulan birçok eklenti var..

Eklentilerden "Activities" veya "Hot Corner" kelimelerini içerenlerden uyumlu olanları deneyebilirsiniz.

alquirel

İnce Ayarlar uygulamasında Tepe Çubuğu > Activities Overview Hot Corner ayarına yerleştirilmiş bu seçenek.

hatas

Evet, İnce Ayarlar'da Tepe Çubuğu bölümü içine yerleştirmişler. Tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Anlaşılan bu özellik Ubuntu 17.10'da tüm kullanıcılarda kapalı geliyor, yani İnce Ayarlar kullanılmadığı taktirde bu özellik herkesde kapalı anlaşılan. Doğru mudur? Teyit edip buna göre vikide düzeltme yapayım.

alquirel

Olabilir. Ben etkinlikler için normalde de "super" tuşunu kullanıyordum. Fareyle uğraşmıyordum. O yüzden temiz kurulumdan sonra o kısmı gözlemleyemeden ince ayarlarda o ayarı görüp yapmışımdır. Net bilgi veremeyeceğim. Ama sanki birkaç blogda normalde o ayarın kapalı geldiğine dair bir şeyler okudum gibi hatırlıyorum.

hatas

Bu özellik pencereler arasında geçiş yapmak için en pratik yollardan biri aslında, rahatlığına alıştıktan sonra GNOME 3'ü sevmeye başlamıştım. Ubuntu'da öntanımlı açık gelmiyorsa hata etmişler.

hatas

Alıntı yapılan: hatas - 02 Kasım 2017 - 19:30:25
Anlaşılan bu özellik Ubuntu 17.10'da tüm kullanıcılarda kapalı geliyor, yani İnce Ayarlar kullanılmadığı taktirde bu özellik herkesde kapalı anlaşılan. Doğru mudur? Teyit edip buna göre vikide düzeltme yapayım.
Ubuntu 17.10 kullananlar içinde bu özellik için (yani fareyi sol üst köşeye götürdüğümüzde, tıklamaya gerek olmaksızın etknlklerin açılması özelliği) bende öntanımlı olarak açık geliyor yani çalışıyor diyen ya da hayır öntanımlı olarak çalışmıyor diyen kimse yok mu aramızda?