en iyi oyunların lınux versiyonu olsaydı

Başlatan sireno52, 29 Ekim 2017 - 15:33:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar yeni cıkann en iyi oyunları  ÖRNEĞİ (pubg .black  desert   cod ( bf 1.2.3.4) The Witcher 1.2.3 overwatch) VS. VS bu tarz oyunların     linux  sürümleride  olsa   windows karşısında  ne gibi artıları olurdu bilgi dağarcığı geniş olan arkadaşlardan  bilgi istiyorum  :)
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

velid_e

Eğer ciddi bir uğraş gösterilip Linux için optimize edilmişse performans açısından Windows'u az kaynak tüketimi sayesinde tokatlardı diye düşünüyorum.
Linux Evreninin Desktop Galaksisine Yeni Adım Atmış Başka Evrenlerden Gelen Uzaylı.

Barlow

Hayaller; Son çıkan oyunların Linux versiyonu olması..

Gerçekler; Ekran kartım Linux'u destekliyor mu?

Eğer son çıkan oyunların Linux'ta desteği var ise ve donanım konusundaki açık kapatılmış olsaydı, o zaman MicroSoft'u gömebilirdik.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

ata1

Ücretsiz ve açık kaynak kullanıyoruz. Adamlar ben şu karta sürücü istiyorum diyor parayı basıyor. desteği de kapıyor. Kısaca fazla bir hayal olur.
Ayrıca o zaman geldiğinde kullanır ve görebiliriz. Şuan sadece hayal edip yorum yazılabilir.

sireno52

ama şöyle de bir olay var   bazı şeylerde istemeden alınmıyor   bundan  bir kaç sene öncesine kadar  adam gibi bir oyun bulamıyorduk ama şimdi  cs go team fortres  Insurgency Fistful of Frags albion  online gibi oyunların linux  uyumlulugu var güzel grafikli oyunlar linux içinde cıkıyor    oyun yapan firmalara  istekte bulunulsa    dikkatleri çekilemezmi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Ekim 2017 - 21:23:11

ben mesela   black deserti   linux ta görmek isterdim    https://www.youtube.com/watch?time_continue=39&v=568o0klGNe4       ;D :D
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ali159

Böyle bir şey olmayacağı için düşünmeye gerek yok. Oyunlarla mutlu olana da günümüzde linux'de yer yok :)

ata1

[mention=632627]@sireno52[/mention]
ne alıyorsan  bana da ver. olmadığını bilip saçma  saçma bir şekilde  ısrarın anlamı yok ki ? yok bizim tarafa oyunlarda randıman yok kabullenin artık.

meda

Oyun konusunda Windows=Lİnux ile denk olduğu zaman multimedia işleri içinde Linux kullanılmaya başlanırdı ki bu seferde Windows dezavantajlarından antivirüs kullanımı artmakla birlikte kâr amaçlı şirketlerden Redhat, OpenSUSE ... gibi firmaların sayısı çoğalınca bu seferde sermayedar şirketler olduğundan oyun geliştirmede bazı paralı dağıtımlara bağımlı olurduk senaryo abartılarak daha da iyi kötü yönler senaryolar üretilebilir. Bu eşitlik olduğunda her türlü zarar eden MacOS: sınırlı donanım desteğini kaldırıp ya bütün bilgisayarlara yüklenebilir olurdu ya da daha da küçülerek kullnım yüzdesi yok gibi bir şey olurdu. Kladı ki bu firmanın dini imanı para. 4 sene öncesine kadar işletim sürümü yükseltmek içinde para istiyor yükseltmek istemeyenlere; istediği olmayınca mültimedia işlerinde kullanılan yazılım firmalarına eski sürüme desteği çektiriyordu. Buna benzer durumları Microsoft'da oluşturuyordu.

.......

Demem o ki para parayı çeker sonucunda son kullanıcı her zaman kâr eder fakat firmalar buna müsade etmez. Teknoloji dünyasında * her şey zincir gibi birbirine bağlı son 20 yılda araba sektöründe benzer bir durum var. Büyük balık küçük balığı yutarak büyümeye devam yeter ki kendine tehlike unsuru olarak görsün. Son zamanlarda Ucuz Chromebook sayesinde Linux masaüstünde %6-7 kullanım seviyesine ulaştı. Hatırımdaki bir başka şeyde Linux'da yazılım azlığı mevcut bu durum gayet normal olmakla birlikte yenilk namına kısıtlamalar oluşturuyor. Mesela 3-4 ay sonra GTK4 sürümü için arayüzde sorun olmadan geliştirilmesi bırakılan yazılımlar kullanılsın diye uğraşlar içinde keza pek çok yazılımın Wayland desteği yok MİR ve Unity projesinin sonlandırılmasıyla geliştiricileri Gnome, Wayland tarafına destek oluyor.

Sonuç:  PARA PARA PARA PARA PARA

Kısa kısa yazmaya çalıştım. İnanın ben bir şey almadım ama forumun havasından etkilenmiş olabilirim.  ;D ;D ;D
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

şenol

WAR THUNDER + CS GO + İNSURGENCY + STAR CONFLİCT + BALLİSTİC OWERKİLL + VERDUN . vs .vs = bunlar online pvp oyunlardır . windowsta ölürsün ! linux da yaşarsın ! özel olarak linux a çıkmasına gerek yok . feral interactive ve steam sağolsun . saygılar
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

illedelinux

Parasız-pulsuz bu kadar olması bile mucize...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

sireno52

Peki hile yazılımı olayı Windows a nazaran  yapmak  daha kolay mı olur yoksa zormu zira hilecilerden biktim

dolor

alicilin

linuxa vermezlerse vermesinler wine bana yeter  :P
<Developer/>

Mecnun

Dostum PUBG, Overwatch gibi oyunlar ne zaman en iyi oyunlar kategorisine girdi? Popüler kültüre göre en iyileri bunlar olabilir ama bu işle uzun zamandır ilgilenenler için Metal Gear Solid serisi gibisi yoktur. The Elder Scrolls varken, Hitman serisi varken, Deus Ex'tir, çocukluğumuzun oyunu Age of Empires'tır... Bu gibi efsanelerin eline tuz serpemez PUBG
Allah kula yakın, kul da Allah'a..

mr1905

laz61

Ets2, Rise Of Tomb Rider, CS serisi, mount blade, war game red dragon gibi oyunlar mevcut. Hepside büyük ve kaliteli oyunlar
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

Leopard

SteamPlay ile Witcher 3, Gta 5, Doom gibi native Linux versiyonu olmayan oyunları zahmetsizce oynayabilirsiniz. Vulkan destekli bir ekran kartınızın olması gerekiyor maksimum faydanın sağlanması için.