Eskimiş konular

Başlatan yasin811, 06 Mayıs 2017 - 11:48:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yasin811

Güncelliğini yitirmiş çok konular var mesela bir program yüklemek istiyoruz onu burada aratıyoruz ama bize 2008-2010 yıllarında paylaşılan yöntemler geliyor biz oradan yüklemeye çalıştığımızda ise ya kütüphanede bulamıyor yada başka sebeblerden dolayı hatalar çıkıyor biz bu destek bölümlerini sene olarak ayırabilir miyiz yada sürüm olarak eğer bunlarda olmazsa konulara güncelliğini yitirdi diye bir buton vs bişey eklemeyi tavsiye ederim
pencerelerden her zaman nefret etmişimdir..

lrnyrd

[mention=624804]@yasin811[/mention] Şöyle söyliyim linux sürekli gelişen ve değişen bir ortam o yüzden her konunun tekrar tekrar güncellenmesi çok sıkınyı yaratacak bir durum olur. Bunun yerine örnek vericek olursak yüklemek istediğiniz programın güncel anlatımını forumda bulamazsanız google da eminim ki bulacaksınızdır. O yöntemi uygulayıp programı yükleyebilirsiniz. Yüklerken bir problem oluşursa bunu buraya geçersiniz hem aynı programı yüklemek isteyenler için bir adım olur hemde bu sayede eski konular güncellenmiş olur.
Sometimes even good memories can kill you!

yasin811

tamam hocam dediğiniz de çok doğru

ata1

Forma eklenmiş birçok blog bulunmakta ve tüm arkadaşlar kendi blogların da güncel anlatımlar paylaşmakta bu taraftan da bilgi edinebilirsiniz.
https://gezegen.ubuntu-tr.net/

yasin811

teşekkürler hocam böyle bişeyin olması çok güzel olmuş

edge35

Aynı sorunla ben de bir kaç kez karşılaştım. Konuları güncellemek sıkıntı olabilir, ama en azından güncel işe yaramayan konular için karşılaştığımızda bildirmemiz için bir buton tarzı bir şey olsa güzel olurdu. Biz bildirirdik, yöneticiler de gerekli görürlerse güncelliğinin kalmadığını konu başlığında bildirirlerdi.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

if

@yasin811,

Forumumuzda güncelliğini yitirmiş bir çok konu olduğunun farkındayız. Bu konuların referans kaynağı olmaması için daha önce bir çalışmamız olmuştur. Konuları [Arşiv] etiketiyle işaretlemeye başlamıştık. Fakat bu çok uzun sürecek bir işti. Başka şekilde çözmek istedik ama istediğimiz teknolojiyi/yazılımı bulamadık.

Güncelliğini yitirmesine rağmen güncellenerek referans olabilecek konuların güncelleme işi öncelikle konuyu açan üyemize, sonra topluluğa - biz bir topluluğuz değil mi ;) - en son forum yöneticilerine düşer. Güncellenmesi gereken konuyu bize bildirecek bir işlevi eklediğimizi ve üyelerimizin bu işlevi kullanarak bize bildirimde bulunduğunu farz edelim. Forumdaki bir kaç yöneticinin binlerce konuyu düzenlemesine imkân yok. Bu noktada üyelerin sorumluluk alması gerekiyor. Forum bunun için yok mu zaten?

Khoomei

Alıntı yapılan: if - 11 Ağustos 2017 - 11:11:00
@yasin811,

Forumumuzda güncelliğini yitirmiş bir çok konu olduğunun farkındayız. Bu konuların referans kaynağı olmaması için daha önce bir çalışmamız olmuştur. Konuları [Arşiv] etiketiyle işaretlemeye başlamıştık. Fakat bu çok uzun sürecek bir işti. Başka şekilde çözmek istedik ama istediğimiz teknolojiyi/yazılımı bulamadık.

Güncelliğini yitirmesine rağmen güncellenerek referans olabilecek konuların güncelleme işi öncelikle konuyu açan üyemize, sonra topluluğa - biz bir topluluğuz değil mi ;) - en son forum yöneticilerine düşer. Güncellenmesi gereken konuyu bize bildirecek bir işlevi eklediğimizi ve üyelerimizin bu işlevi kullanarak bize bildirimde bulunduğunu farz edelim. Forumdaki bir kaç yöneticinin binlerce konuyu düzenlemesine imkân yok. Bu noktada üyelerin sorumluluk alması gerekiyor. Forum bunun için yok mu zaten?

Hocam şöyle bir öneri geldi aklıma, nasıl olur ne kadar olur bilmiyorum ancak, kenara köşeye "Güncelliğini Yitiren Başlığı Bildir" diye bir buton koysanız ve de o butona tıklanıldığında moderatörlere bildirim gitse ve bu konuda ona göre işlem yapılsa olmaz mı?

edge35

Alıntı YapGüncellenmesi gereken konuyu bize bildirecek bir işlevi eklediğimizi ve üyelerimizin bu işlevi kullanarak bize bildirimde bulunduğunu farz edelim. Forumdaki bir kaç yöneticinin binlerce konuyu düzenlemesine imkân yok.
Bu şekilde bir mesaj bırakmış zaten.
Fakat bildirildikten sonra güncelleme yaoma değil de konu başlığına bir ünlem işareti falan bırakılsa olabilir belki. Ve ya askubuntu ve benzeri sitelerdeki gibi +1 ve -1 verme özelliğine benzer konunun bir köşesinde sayaç olur. "Bu konuda x üye (güncelliğini yitirdi / işe yaramıyor) dedi" gibi bir sayaç koyulabilir belki.
Tabi bunlar aklımıza gelen şeyler, işlevselliği nasıl olur bilemiyorum.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

if

[mention=629969]@Khoomei[/mention]

@edge35'in işaret ettiği üzere o sorunuzu cevaplamış bulunuyorum. Ben de isterim forumdaki konuların her daim güncel olmasını fakat ne takatim var ne de vaktim; ne kullandığımız SMF yazılımı buna uygun ne de yeterli arkadaşımız var bunu yapacak.

@edge35, uzun zamandır askubuntu gibi bir yapıya geçmeyi düşünüyoruz. Bunun için gerekli olan yazılımları inceleyip kullanabileceklerimiz tespit ettik. Hatta kimisi için çeriye bile başladık. Sonunda bir tane yazılım hepsinin önüne geçti fakat o yazılım da fazla kaynak istediği için kullanılamadı. Şu an takibimde yeni bir yazılım var. Değerlendirip ona geçebiliriz.

SMF'den memnunuz fakat SMF gibi yazılımlar artık böyle bir yapının yürümesi için yeterli değil. Gördüğünüz gibi senelerce bu yapı bir kaç kişinin fedakârlığıyla ayakta kalıyor. Bir yanda hayat devam ediyor, o fedakar insanların öncelikleri değişiyor. Bu durumda yapıyı götürecek yeni insanların ortaya çıkması gerek ama maalesef bunu pek göremiyoruz. Bu soruna bir çözüm yolu olması için askubuntu gibi bir yapıya geçmeyi düşünüyoruz.

lnxdev

Selam [mention=630045]@if[/mention],
Alıntı yapılan: if - 16 Ağustos 2017 - 21:21:42
SMF'den memnunuz fakat SMF gibi yazılımlar artık böyle bir yapının yürümesi için yeterli değil. Gördüğünüz gibi senelerce bu yapı bir kaç kişinin fedakârlığıyla ayakta kalıyor. Bir yanda hayat devam ediyor, o fedakar insanların öncelikleri değişiyor. Bu durumda yapıyı götürecek yeni insanların ortaya çıkması gerek ama maalesef bunu pek göremiyoruz. Bu soruna bir çözüm yolu olması için askubuntu gibi bir yapıya geçmeyi düşünüyoruz.

Bu olay hakkındaki ilerleme ve durum nedir ? Bir bilgi güncellemesi yapılabilmesi hoş olur.

if

[mention=632793]@lnxdev[/mention]

Bir kaç gün önce kullanabileceğimiz yazılımları konuştuk. Aynı zamanda alt yapımızla ilgili ne gibi değişiklik yapabileceğimizi de konuştuk. Fakat bir karar almış değiliz. İnce eleyip sık dokumak istiyoruz. Değişikliği isteyen biziz fakat bunun üyelerimize nasıl yansıyacağını da düşünüyoruz. Yönetim ekibimiz değişse de yeni gelen ekibin alt yapımızı sürdürebilmesi için neler yapmamız gerektiğini de ele alıyoruz. Hem düşündüğümüz değişiklikleri yapsak dâhi bu forum mevcudiyetini sürdürebilir.