Forum-ubuntu-lastmember-recent-statistic (Modül)

Başlatan .py, 20 Ekim 2017 - 23:17:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

.py

Modülleri bilgisayarınıza indirmek için: https://github.com/globalaplication/moduls adresine tıklayınız modül ismine tıklayıp View Raw linkine tıklayınız Artık projenizin buldunğu klasöre indirebilirsin.

Fonksiyonlar:

forum.recent.beta()
ubuntutr.statistic.beta()
ubuntutr.member.last()
ubuntutr.online.member()

Ubuntu Forumda Son Yapılan 10 Yorum için:

import forum, ubuntutr

recent = forum.recent.beta()[1] #[1:10]
profile, chapter, subject, date, post  = recent['profile'], recent['chapter'], recent['subject'], recent['date'], recent['post']
print ('Kullanıcı: {} \nBölüm: {} \nKonu Başlığı: {} \nTarih: {} \nPost: {}'.format(profile, chapter, subject, date, post))

Çıktı:

Kullanıcı: alquirel
Bölüm: Pascal/Lazarus
Konu Başlığı: [İSTEK] Ödev yardımı, içeri bakınız.
Tarih: Bugün, 22:46:51
Post: Sen çok yanlış gelmişsin. Malesef burası öyle damdan düşer gibi ödev yardımı isteyenlere yardım sunulan bir site değil.

Forum istatisliği:

statistic = ubuntutr.statistic.beta()
ileti = statistic['statistic']['ileti']
konu = statistic['statistic']['konu']
print ('toplam ileti: {} konu: {}'.format(ileti, konu))

Çıktı:

toplam ileti: 541287
konu: 53748

Kayıtlı Son Üye:

lastmember = ubuntutr.member.last()
print ('Son üye: {}'.format(lastmember))

Çıktı:
Son üye: .py

alquirel

Sen çok yanlış zamanda almışsın son iletileri. Beğenmedim, eksi :P

.py

Kusura bakmayın dediğiniz gibi yanlış zamanlama olmuş :)

.py

Ufak tefek hatalar buldum modülü yeniden düzenledim yukarıdada nasıl indriceğinizle ilgili bilgi verdim. İlgilenen arkadaşlara duyurulur. :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Ekim 2017 - 20:21:39

Pek bir ilgi olmasada birgün birilerinin işini yarar umarım son olarak ubuntutr.online.member() Fonksiyonunu ekledim ve Python3 için yeniden yazdım konuyu kapatıyorum buarada bu işler nasıl oluyor merak eden olursa konuşuruz. :) sevgiyle kalın.