Sözlük tarzı site için veritabanı sistemi yardım

Başlatan ReBornOfD, 20 Ekim 2017 - 17:39:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ReBornOfD

Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler.

Sözlük tarzı(inci sözlük, ekşi sözlük, vb.) bir site kurmak istiyorum. Sitenin yapımına daha yeni başladım. Ayrıca django ve web programlamada yeniyim.

Nasıl bir db kuracağıma tam karar veremedim. Kategoriler için ayrı bir tablo yapıp konulara yaptığım ayrı tabloda kategorilere referans vererek mi başlıkların hangi kategoriye ait olduğunu depolasam yoksa her kategori için ayrı tablo açıp bu tablolarda başlıkları mı depolasam ve bu başlıklara verilen yanıtları nerede depolayacağım hiçbir fikrim yok kısacası nasıl bir db kuracağım hakkında hiçbir fikrim yok. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

szgnblt

Benim fikrim;

Konular tablosu
İd, başlık, konu, oluşturma tarihi, yayınla 0 veya 1 ile yayınla veya yayından gizle, etiket meta verisi için varchar alan kategoriden kurtulursun bir konu bir sürü kategoride olur bence.

Yorumlar tablosu
İd, KonuID, kullanıcıID, yorum,   Yorum beyenilme, yorum beyenilmedi, yayınlanma durumu 0 veya 1 superadmin izin versin

Kullanıcı tablosu
Djangoda otomatik kullanıcı ve gruplama var

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Kolay gelsin :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

.py

Alıntı yapılan: ReBornOfD - 20 Ekim 2017 - 17:39:33
Merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler.

Sözlük tarzı(inci sözlük, ekşi sözlük, vb.) bir site kurmak istiyorum. Sitenin yapımına daha yeni başladım. Ayrıca django ve web programlamada yeniyim.

Nasıl bir db kuracağıma tam karar veremedim. Kategoriler için ayrı bir tablo yapıp konulara yaptığım ayrı tabloda kategorilere referans vererek mi başlıkların hangi kategoriye ait olduğunu depolasam yoksa her kategori için ayrı tablo açıp bu tablolarda başlıkları mı depolasam ve bu başlıklara verilen yanıtları nerede depolayacağım hiçbir fikrim yok kısacası nasıl bir db kuracağım hakkında hiçbir fikrim yok. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Ben senin yerinde olsaydım iki tabloyla hallederdim ( Kategoriler - (Yorumlar, açiklamalar vs) )