altyazı gömme programı

Başlatan özgürlüğeyeryok, 31 Aralık 2008 - 17:58:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürlüğeyeryok

windowsta aviaddxsub isimli program sayesinde altyazıları birkaç dk içinde divx filme gömüp ps3te izleyebiliyorum. bunun ubuntu için bir alternatifi mevcut mu acaba?

özgürlüğeyeryok

aviaddxsub programını wine ile çalıştırdım o şekilde kullanıyorum. gayet sağlıklı ve stabil.

heartsmagic

Zamanında bunun için grafik arayüze sahip bir uygulama aramıştım ancak sanırım bulamamıştım. Ben de terminalde bir iki programı kullanarak meseleyi çözmüştüm. Fakat ne yazık ki şu an için ne kullandığımı hatırlayamıyorum :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

atomkarinca

Avidemux'la bu dediğiniz yapılıyordu galiba. Onu denediniz mi?

fthzcn

Avidemux ile bu işi halledebiliyorum. Kullanışlı bir arayüze sahip.

xwes

Alıntı yapılan: MenDieTa - 08 Ocak 2009 - 00:57:41
Avidemux ile bu işi halledebiliyorum. Kullanışlı bir arayüze sahip.
Nasil yaptiginizi bir iki cumleyle anlatabilir misiniz, ben denemis fakat basarili olamamistim....

özgürlüğeyeryok

avidemux ile bende denedim mamafih beceremedim.

caglayanyagci

Alıntı yapılan: özgürlüğeyeryok - 31 Aralık 2008 - 17:58:49
windowsta aviaddxsub isimli program sayesinde altyazıları birkaç dk içinde divx filme gömüp ps3te izleyebiliyorum. bunun ubuntu için bir alternatifi mevcut mu acaba?

Ben de bunu merak ediyordum :)

WinE ile sorunsuz çalıştı ;)

aliorhan

Avidemux kullanarak film ile alt yazıyı birleştirebilirsin.

4dv3nt

Avidemux ile Avi-mpeg dosyalarını iphone için gereken formata çevirip aynı zamanda srt uzantılı alt yazı dosyalarını çevirdiğimiz dosyaya gömebiliyor muyuz ben dün gece bayağı uğraştım ama srt gömmeyi bulamadım yardım ederseniz sevinirim

xwes

Alıntı yapılan: 4dv3nt - 30 Nisan 2010 - 11:58:15
Avidemux ile Avi-mpeg dosyalarını iphone için gereken formata çevirip aynı zamanda srt uzantılı alt yazı dosyalarını çevirdiğimiz dosyaya gömebiliyor muyuz ben dün gece bayağı uğraştım ama srt gömmeyi bulamadım yardım ederseniz sevinirim
.srt dosyasını gömme: http://www.youtube.com/watch?v=TDnBuYN94GE

frtxyz

Şunun Türkçe olanı yokmu acaba?
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

XRumer

Avidemux bu işi yapabiliyordu, üstelik Türkçe bir yazılım. SUDO'nun eski sayılarından birinde nasıl yapıldığı anlatılıyordu.

kelebekx

mkvmerge programı bı işte 1 numara. avidemux da senkronizasyon sorunları var maalesef..

frtxyz

Avidemux ile kolayca halloldu.
Samsung R530 Dizüstü Bilgisayar
Nvidia Geforce 310M
Intel i3 2.1 GHZ

Windowsta neymiş :D hayata pencerelerden bakma; dışarı çık. Hayat sokaklarda. UBUNTU...

6630

linuxta aviaddxsub kadar hızlı altyazı gömebilen yazılım varmı sanırım avidemux yeniden videoyu encode ediyor ondan digeri ile karşılaştırılamayacak kadar uzun sürüyor.

Pescadero

Konu 17 Ocak'tan kalmış ama sorunun cevabı bulunursa bana da faydası dokunabilir.

Avidemux ve Mkvmerge denediğim kadarıyla videoyu encode ediyor 6630'un dediği gibi. Bu da haliyle görüntü kalitesini epey etkiliyor. Ayarlardan düzeltilir mi bilmiyorum. Ama AVIAddXSubs (ismine kurban) seyyar bir alt yazı koyuyor gibi bir şey... Bu benim için çok daha sağlıklı. Alt yazı desteği kötü olan Dvd oynatıcılar için mükemmel bir şey. Wine'ye bulaşmadan halledilebilir mi bu?

heartsmagic

@6630 ve @Pescadero, sizlerin istediği şey alt yazı gömmek değil aslında, alt yazı birleştirme. "Soft subbed" olarak geçiyor bu işlem. Bizim tarafta ha deyince yapacak bir uygulama yok gibi. Şu başlık sizin istediğiniz şey için açılmış, istek olarak:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=975254

Bizim tarafta mencoder ve mkvmerge önerisi var. Diğer taraftansa AVIAddXSubs Wine önerilmiş. Önce güzelce çalıştığı yazılmışmış fakat son iletilere sıkıntı çıkarttığı söyleniyor.

mencoder uçbirimden çalışır ve orada bir örneği var aslında, fakat işler her zaman istendiği gibi gitmeyebiliyor. mkvmerge ise yine orada söylendiği üzere mkv çıkartacaktır ortaya.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Senior_Duke

Biraz eski bir konuyu canlandırıyorum ancak AVIAddXSubs programı ile WinE ile defalarca indirdiğim filmlere altyazı ekledim. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Aynen Windows'ta olduğu gibi çok başarılı ve hızlı bir program. Bendeki versiyonu klasör içine açmıştım,o şekilde kullanıyorum. Boşuna diğer programlarla uğraşmayın.
"OS X Mountain Lion was my idea"- I guess Apple enjoys copyright infringement?

arpia

Alıntı yapılan: Senior_Duke - 08 Temmuz 2012 - 20:03:49
Biraz eski bir konuyu canlandırıyorum ancak AVIAddXSubs programı ile WinE ile defalarca indirdiğim filmlere altyazı ekledim. Hiçbir sorunla karşılaşmadım. Aynen Windows'ta olduğu gibi çok başarılı ve hızlı bir program. Bendeki versiyonu klasör içine açmıştım,o şekilde kullanıyorum. Boşuna diğer programlarla uğraşmayın.
Bende bizim taraf için bir ara baya aradım fakat bu kadar hızlısını bulamadım, belki var ama en azından ben bulamadım.
Wine ile arkadaşımız gibi bende sorunsuz kullanıyorum. Ne yazık ki daha iyi bir çözüm bulamadım.

odyssey

Ben bu iş için mkvmerge kullanıyorum görüntü kalitesinde hiç bir kayıp olmuyor
720 px HD görüntü aynen duruyor
Oldukça da hızlı bir program