Gönderen Konu: EDUBUNTU hakkında bilgi gerekli  (Okunma sayısı 721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
bu konularda henüz çok yeni ve bilgisiz sayılırım ve okulumuzda edubuntu ile ilgili bir sunum yapacagım bu konuda bilgi verebılecek olanlar varmı. teşekkürler.. :)

« Yanıtla #1 : »
Nasıl bir bilgi istediğinizi tam olarak anlayamadım. Sunumu hazırlamktan bahsediyorsanız Libre Office veya Microsoft Office ile hazılrayıp kolayca açabilirsiniz. Bir projeksiyona vb bağlamaktan bahsediyorsanızda projeksiyon Linux uyumlu ise zaten Windows ile aynı şekilde yansıtırsınız.

USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

« Yanıtla #3 : »
sunum yapma veya hazırlık aşamasında herhangı bır sıkıntım yok sadece edubuntu hakkında degısık bır bılgı ogrenmek ıstedım edubuntu ıle ılgılı pek fazla makale veya bılgı bulunmuyor malesef.. yardımlarınız ıcın tesekkur ederım :)

« Yanıtla #4 : »
2005 yılında  ilk sürümünü (5.10) dağıtıma sunmuş, 2014 yılına kadar düzenli güncellenmiş, ancak 2014 yılından bu yana sürüm çıkarmamış son sürüm 14.04'te kalmış.
Gnome masa üstünü kullanıyor, Libreoffice kurulu geliyor, eğitimciler ve özellikle çocuklar için geliştirilmiş.
Bir eğitimcinin veya herhangi bir beceriye sahip olanlar için bir saat içinde bilgisayar laboratuarı ve on-line öğrenim ortamı kurabilecek paketlerle donatılmış...
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...