Hangi programlama dilini tercih edersin?

Başlatan .py, 16 Ekim 2017 - 23:16:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

.py

Arkadaşlar bir kaç tane sorum olacak sizlere hangi programlama dilini biliyorsunuz? Pythonda deneyiminiz var mı? Python tercih etmeyen arkadaşlar neden python tercih etmiyorlar Forumda pek programlamaya meraklı kimse yok gibi bu soruların cevablarını merak ediyorum şimdiden cevaplar için teşekkürler...

thelinux

Python gerçekten öğrenmesi kolay kod yazması zevkli bir dildir.Başka dillerde birkaç komutta yazacağınız mesajı pythonda tek komutta çoğu zaman halledebilirsiniz.
Dil öğrenmek isteyenlere şiddetle önerilir.Kaldı ki gerçekten çok çok güçlü bir dildir hemen hemen her şeyi yapabilisiniz.

Temel düzeyde python bilgim var öğrenmeye çalışıyoruz fırsat oldukça bakalım.

Özetle şiddetle önerilir PYTHON CANDIR !

.py

Python bilen arkadaşları bir grup altında toplayıp ortak bir repo açıp ortak çalışmalar yapmayı düşünüyorum umarım python bilen arkadaşlar bu posta kayıtsız kalmazlar. thelinux yorumun için teşekkürler.

thelinux

Alıntı yapılan: .py - 16 Ekim 2017 - 23:34:01
Python bilen arkadaşları bir grup altında toplayıp ortak bir repo açıp ortak çalışmalar yapmayı düşünüyorum umarım python bilen arkadaşlar bu posta kayıtsız kalmazlar. thelinux yorumun için teşekkürler.

Güzel düşünce ve epey de mantıklı "çalışma" deyip geçmemek lazım detayda çok yararlı olabilip önem de arz ediyor.
Dediğiniz gibi hocam umarım bilen arkadaşlar kayıtsız kalmazlar.
İyi Çalışmalar

Barlow

Daha önce Python'a bakmıştım ancak bilgim sadece Temel konulara yetiyor. Öğrenmesi kolay bir dil ve pek çok alanda da kendini gösteren bir programlama dili. Programlamaya yeni balayacakalr için gayet ideal hatta Yazılım Bilimi kanalında Ömer hocanın bir anlatımı var ki öğrenmemek elde değil :)

Python dışında C/C++ dillerini de öğrenmeye çalışıyorum, fırsat buldukça kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ancak karşılaştırma yaparsak bana C ve C++ gibi diller Python'dan öncelik gibi geliyor. Herhalde biraz daha yorucu olduğundan :)
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

velid_e

Programlama bilgisi 0 olan biri olarak Python'a başladım bir ay geçmeden ufak tefek programlar yapabilmeyi öğrendim. Python candır.
Linux Evreninin Desktop Galaksisine Yeni Adım Atmış Başka Evrenlerden Gelen Uzaylı.