{ÇÖZÜLDÜ]bash: usr/bin/python : permission denied hatası ---

Başlatan schedle08, 16 Ekim 2017 - 18:26:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

schedle08

arkadaşlar word list yaptım linux da bu komutu kullanıyorum ''python instaBrute.py -u (username) -d (blabla.txt)'' yazıoyrum ''bash: usr/bin/python : permission denied'' bu hatayıı alıyorum biraz araştırma yaptım ama bir sonuca varmaadım malesef yardımcı olurmusunuz 

natgho

merhaba,
çalıştırdığınız script komutunu tam olarak aktarmanız mümkün mü? daha doğrusu ekran çıktısı ile yaptığınız işlemi aktarmanız, normal bir kullanıcı python'a erişebilmekte, ancak python sys kütüphanesi gibi yöneticilik gerektiren bir kütüphane üzerinden root dosyaları ile işlem yapmaya çalışıyorsa hata alıyor olabilirsiniz.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

UNC

schedle08

Alıntı yapılan: natgho - 16 Ekim 2017 - 18:31:12
merhaba,
çalıştırdığınız script komutunu tam olarak aktarmanız mümkün mü? daha doğrusu ekran çıktısı ile yaptığınız işlemi aktarmanız, normal bir kullanıcı python'a erişebilmekte, ancak python sys kütüphanesi gibi yöneticilik gerektiren bir kütüphane üzerinden root dosyaları ile işlem yapmaya çalışıyorsa hata alıyor olabilirsiniz.

kusura bakma bu konularda pek bilgili değilim yani bilmiyorum ynei girdim bu işlere kavrarım yakında ama nasıl alıcam ve nasıl atıcam bilmiyorum söylermiisin naısl yapacağımı :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ekim 2017 - 18:48:27

Alıntı yapılan: UNC - 16 Ekim 2017 - 18:31:30

sudo python instaBrute.py -u (username) -d (blabla.txt)

bu komutu yazdım fakat command not found diyor

UNC

python instaBrute.py -f usernames.txt -d dictionary.txt

username ve dictionary dosyalarını kendin hazırladıklarınla değiştir.

Scriptin bulunduğu klasör içinde yeni uçbirim açarak yürütün. İzinle ilgili hata alırsan sudo ile çalıştır.

Bağımlılık sorunu varsa

Mechanize
CookieLib
Simplejson
OptParse
Selenium

Yüklü olduğundan emin ol.

Yardım lazımsa

instaBrute.py -h

schedle08

Alıntı yapılan: UNC - 16 Ekim 2017 - 18:54:16
python instaBrute.py -f usernames.txt -d dictionary.txt

username ve dictionary dosyalarını kendin hazırladıklarınla değiştir.

Scriptin bulunduğu klasör içinde yeni uçbirim açarak yürütün. İzinle ilgili hata alırsan sudo ile çalıştır.

Bağımlılık sorunu varsa

Mechanize
CookieLib
Simplejson
OptParse
Selenium

Yüklü olduğundan emin ol.

Yardım lazımsa

instaBrute.py -h

aga kusura bakma yoruoyrum seni ama bu yüklü olduğundan emin ol dediğin programların yüklü olup olmadığına nereden bakıcam

UNC

Scripti çalıştırdığında paketlerden biri bulunamadı hatası veriyorsa yüklü değildir.
En basiti Synaptic paket yöneticisinden paket isimlerini yazıp aratarak yüklümü değilmi bak.

Synaptic yüklemek için

Sudo apt-get install synaptic

schedle08

Alıntı yapılan: UNC - 16 Ekim 2017 - 19:09:38
Scripti çalıştırdığında paketlerden biri bulunamadı hatası veriyorsa yüklü değildir.
En basiti Synaptic paket yöneticisinden paket isimlerini yazıp aratarak yüklümü değilmi bak.

Synaptic yüklemek için

Sudo apt-get install synaptic

Aga yükledim CookieLib hariç hepsi var bir de Mesela diyelim ben Mechanize ye baktım ona tıklayınca sağ tarafta mechanizenin içindeki dosyları gössteriyor ya bazıları yeşil tik li bazıları boş kutu orada yapmam gerekn bir şey var mı acaba tekrardan kusura bakma ve teşekkürler :))(

UNC

Yeşil tık olanlar yüklü, olmayanlar yüklü değil.
Sağ tıklayıp kurulum için işaretle dedikten sonra toolbardaki uygula butonuna basıp kurulumu bastablrsn.

Depoda bulunmayan paketler için internetten kaynağını bulup ordan yuklemen gerek.

schedle08

Alıntı yapılan: UNC - 16 Ekim 2017 - 19:50:01
Sağ tıklayıp kurulum için işaretle dedikten sonra toolbardaki uygula butonuna basıp kurulumu bastablrsn.

Depoda bulunmayan paketler için internetten kaynağını bulup ordan yuklemen gerek.

aga birsürü dosya var o zaman öyle mi ? yani uzun sürer bu normal mi yoksa yanlış mı yapıyorum ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ekim 2017 - 21:42:55

Alıntı yapılan: UNC - 16 Ekim 2017 - 19:50:01

AGA BUNLARLA ALAKASI YOK YA YİNE OLMUYOR DELİ OLDUM YA :( BAŞKA BİLDİĞİN BİR ŞEY VAR MI