Python İle Yapılmış Bir Uygulamanın İçini Nasıl Açabilirim ?

Başlatan 1lancer2, 14 Ekim 2017 - 14:37:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1lancer2

Merhaba Arkadaşlar.Ben Yeni Bir python ögrenen daha doğrusu ögrenmeye çalışan biriyim ancak şunu ögrenmek istiyorum.Bir uygulama örneğin python ile kodlanmış ama Ben bu uygulamanın kodlarını yada daha açıkcası içindekileri nasıl değiştirebilir yada düzenleyebilirim ? Lütfen yardım ederseniz teşekür ederim.

alorak

Aşağıdaki komut ile uygulamanın nerede olduğuna bakabilirsiniz.

which uygulamaadi

çıkan konumu:

ls -ltr /önceki/komuttan/çıkan/path/

Eğer başka bir yere linklenmişse linklendiği yerdeki dosyayı editörle açabilirsiniz. Eğer linklenmemişse zaten bir önceki path'i metin editörüyle açabilirsiniz.
özgürlük için

1lancer2

Alıntı yapılan: alorak - 14 Ekim 2017 - 17:23:21
Aşağıdaki komut ile uygulamanın nerede olduğuna bakabilirsiniz.

which uygulamaadi

çıkan konumu:

ls -ltr /önceki/komuttan/çıkan/path/

Eğer başka bir yere linklenmişse linklendiği yerdeki dosyayı editörle açabilirsiniz. Eğer linklenmemişse zaten bir önceki path'i metin editörüyle açabilirsiniz.

öncelikle yeni oldugumu belirtmiş olmakla beraber tam olarak ne yapıcağımı anlamadım.Linklenmişşe Derken ne demek istediğinizi anlamadım ve Uygulamayı python ile açtıgımda açılmadığını bir şeyin karşıma cıkmadıgını söylemek isterim.Ayrıca not defteriylede garip garip yazılar cıkıyor.iyi günler

ekremsenturk

Python dosyaları genelde kaynak kod dosyaları. Dosyayı herhangi bir metin editörü ile açabilirsin. Bir tek Python modülleri açılmaz.

1lancer2

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 14 Ekim 2017 - 23:19:07
Python dosyaları genelde kaynak kod dosyaları. Dosyayı herhangi bir metin editörü ile açabilirsin. Bir tek Python modülleri açılmaz.

öncelikle bu yorumun için çok teşekür ederim.Peki bir python dosyasının mödül olup olmadığını nasıl anlayabilirim :)

ekremsenturk

Modüllerin uzantısı .pyc ve kaynak kod dosyalarının uzantısı .py

ahmet12

eger dosya .pyc ile bitiyorsa
https://github.com/jeff1evesque/machine-learning/wiki/Python:-Convert-compiled-(pyc)-to-source-code-(py)
.py bunla donusturebilirsin fakat yeni oldugundan
normal tmelden bi python ogren sonra ileri konulara bak
yotubede falan temel python gorsel egitimleri mevcut

Bipolar_Disorder

Python da yazılmıs bir uygulama aslında binary değildir.

Yani herhangi bir metin editörüyle açıp düzenleyebilirsin.