Ubuntu 17.4 için C++ ve Python Derleyici

Başlatan Bluffard, 13 Ekim 2017 - 15:23:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bluffard

Eclipse, code:blocks falan yükledim ama programları anlayamadım pek. Eclipse için c++ falan eklemesini yaptım her seferinde binary not found hatası aldım. Çözümlere baktım belki 7 8 tane çözüm denedim olmadı sinirlendim sildim.

Daha kullanışlı önerebileceğiniz bir program var mı? Şu anlık sadece yüksek lisans için c++ ve python lazım öncelikli olarak.

spero

Sizin aradığınız şey derleyici değil, IDE. Derleyici olarak zaten hali hazırda C++ için g++ var. Python içinse derleyiciye değil, yorumlayıcıya ihtiyaç var. O da python paketi yüklüyse vardır zaten.
IDE olarak C++ için Netbeans, Visual Studio Code, Code::Blocks vb. olabilir. Python içinse PyCharm olabilir.

Bluffard

[mention=631854]@spero[/mention] düzeltme için teşekkürler. İkisini aynı anda kullanabileceğim hangisi?

Barlow

İkisini aynı anda kullanabileceğiniz bir derleyici bulamazsınız :) Çünkü biri derleyiciye diğeri de yorumlayıcıya ihtiyaç duyar. IDE olarak C++ için QtCreator önerebilirim :) İleride Görsel arayüzlü uygulamalar yazmak isterseniz de QT oldukça kullanışlıdır.

Python için de PyCharm kullanılabilir. Codeblocks her ikisini destekliyor mu denemedim.
Eğer sen, başkalarından kendine saygı beklersen bu onlar için büyük bir şeydir. Sadece kendine saygı duyabilirsen diğerleri de sana saygı duymaya mecbur kalır.

-Dostoyevski-

ShangriLa

Python için vim, C++ için de yine vim  ;D
Ubuntu Mate Trusty

ekremsenturk

Geany kullan, sade, ayarlanabilir, yeni dil eklenebilir, kolay kullanımlı. Her işini görür.

Bluffard

.py

Visual Studio Code tercihimdir tavsiye ederim. Birçok dili destekliyor Python desteği için biraz uğraştırıyor ama..