Plank Dock'a Offset kontrol kodu eklenebilir mi?

Başlatan Night Glam Flow, 10 Ekim 2017 - 23:59:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Night Glam Flow

Arkadaşlar basitçe plank ayar dosyasına

(ki bu dosya nerde bilmiyorum, ben /home/local/share/plank/themes klasöründeki dock.theme ve hover.theme dosyaları üzerinden ayarlamalar yapıyorum, keşfederek)

"offset from screen edge"i kontrol edebilecek bir kod eklenebilir mi?

Yani özetle plank'ı ekran kenarından biraz uzaklaştırmak istiyorum. Malum plank oldukça basit bir başlatıcı, fazla ayarı yok, fakat configure dosyasına "position" dışında bir iki kod eklenerek bu iş yapılabilir diye düşünüyorum. Aynı conk veya cairo docktaki gibi.

Tabi ki kod bilmediğim için bahsettiğimi yapamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

mhmtkrktr

Alıntı Yap"offset from screen edge"i kontrol edebilecek bir kod eklenebilir mi?

Eklenemez.. Plank config dosyası kaldırıldı bildiğim kadarıyla. Ayarlar dconf üzerine aktarıldı. Tema düzenlemesine de Default içinde var olanların dışında bir değer eklemen mümkün değil. Bu dosyada sadece değişkenler tutulduğu için, uygulama tarafından bilinmeyen bir değer olacak ve eklesen de geçerliliği olmayacaktır.

Ne yapmak istediğin konusunda fikrim yok ama simgeleri kenardan uzaklaştırmak istiyorsan iki çözüm önerebilirim.
1: Özellikle transparan tema kullanıyorsan alt margin değerini daha yüksek tutabilirsin.
2: Devilspie2 ile Plank'ı özel olarak konumlandırabilirsin.

Night Glam Flow

Yeni bir masaüstü hazırlıyorum. Plankın ekranın solu  ile olan uzaklığı üst panelin ekranın solu ile uzaklığı ile eşit olmasını istiyorum.

Anlayacağın 40 60 piksel paneli sağa kaydırmaya çalışıyorum. Devilspie2 çok karışık geldi, pek anlayamadım. Ayrıca debianda var mı acaba?

Bu arada geçen cevapladığın panel simge ve tarih renkleri bu tema içindi.

Eğer başabilseydim aşağıdaki şekilsiz menü oldukça güzel görünecekti.

Daha önce Arch ve Mint'te şu temları yapmıştım. Bu temların bazı öğeleri ile yukarıda yeni hazırladığımı birleştirecektim.

Şuradaki conky öğelerini kendim hazırlamıştım, Bunları eklicektim. Şu resimde sağ alttaki simgelerin bir kısmı dock bir kısmı conky aslında, yine conky ile docku tek bir dockmuş gibi birleştirmeye çalıyordum.

Yapmak istediğim şeyin bu kadar basit bir şey ile engellenmesi beni üzdü.

mhmtkrktr

Senin yapmaya çalıştığını mevcut ayarlar sağlamıyor mu?
Bunun gibi birşey anladım ben senin resimlerden. https://hizliresim.com/nJMBGa
Yatay hizalamayı plank ayarlarından "hizalama" bölümünden yapabiliyorsun. Dikey olarak açmak için de;
BottomPadding=7
IndicatorSize=0
FillEndColor=??;;??;;??;;0

Benimkisi fazla deneysel oldu. Aktif ikon gölgelendirmesi ile falan isteğe göre değişiklik yapılıp, daha detaylı uğraşılabilir.

Simge ve tarih renkleri için geri dönüş yapmamışsın. Söylediğim değerlerle istediğin ayarı yapabilmiş olman gerekiyor. Eğer olmamışsa sebebi, tema başında default color atanmış olabilir. Tema içeriğini ilgili başlıkta paylaşırsan ne yapman gerektiği hakkında net bir yönlendirme yapabilirim.