Ubuntu Gnome kurulum sonrası yeniden başlamama sorunu

Başlatan burakb07, 02 Ekim 2017 - 21:08:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burakb07

Ubuntu Gnome 17.04 kurdun. Kurulumda wifi ye bağlanmadı. Bağlanmadan devam edip kurulumu tamamladım.nKurulum sonrası siyah bir ekranda kaldı pc. Kopyala yapıştır yapamıyorum veya ss alamıyorum bu ekranda bu yüzden direk fotoğrafını çektim son çare olarak.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

mendirec

[mention=631517]@burakb07[/mention] Çift ekran kartı var mı? Çekirdek önyükleme seçeneklerine nomodeset parametresini ekleyerek sistemi açmayı dener misin? Nasıl yapılacağı aşağıdaki konuda var. Takıldığın yerde sor lütfen. Grub menüsünü açmak için Shift veya ESC tuşunu kullanmalısın.
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=%C3%87ekirdek_%C3%B6ny%C3%BCkleme_se%C3%A7enekleri

burakb07

Bilgisayarı bu ekranda bırakıp yemeğe gitmiştim geldiğimde açılmış bi şekilde yeniden başlatmış. Tekrar kapatıp açtım normal açıldı. Ancak açılması uzun sürdü ve yüksek disk kullanımı var açılırken de normal kullanımda da. Bir de hafif kasma durumu var. Sistemim çok kötü değil kasmasını beklemiyordum açıkçası bir yerde sorun mu var yoksa normal mi durum ? sistemim :
16 gb ram
Intel® Core™ i7-7500U CPU @ 2.70GHz × 4 işlemci
Intel® HD Graphics 620 (Kabylake GT2) / Nvidia 940mx ekran kartları

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ekim 2017 - 22:39:19

Kasma sorunu için ayrı bir konu mu açmalıyım ?