[Çözüldü] Elementary Os Loki de Outlast açılış sorunu !

Başlatan noedit, 02 Ekim 2017 - 01:28:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noedit

Herkese iyi forumlar.

NOT: Sisteme dair tüm güncelleştirmeler yapılmıştır, sadece ek sürücüler kısmından açık kaynaklı ekran driveri olduğu gibi kalmıştır, (nvidia kapalı kaynak sürücüsü bilinçli şahsi tercih olarak yüklenmemiştir).

Sorun: Ubuntu 16.04 LTS tabanlı Elementary Os Loki sistemimde Steam üzerinden Outlast`ı indirip kurdum. ( Linux Desteği Olan Orjinal Outlast ) fakat açılırken dondu ve şöyle bir uyarı verdi.

sorun ne sebepten dolayı kaynaklanıyor olablir ?

Sistem Özellikleri
İntel Core i5 760@ 2.80 ghz işlemci
6 gb ram
Nvidia GTS 250 1Gb ekran kartı

Son olarak bu oyunu windows 10 kullanıdğım zamanlarda aynı donanımla çok rahat bir şekilde orta derece ayarlarda gölge efektleri açık olduğu halde çok rahat akıcı oynayabiliyordum donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Ekim 2017 - 03:53:50

Sorun açık kaynak kodlu driver dan kaynaklanıyormuş çok emindim oysa araştırmadan *bir şeyler yapmak yanıltıyormuş insanı.

Çözümü: Ek sürücüler kısmından nvidia kapalı kaynak driver i yükledim, sistemi yeniden başlattım ve outlast dahil cs.go ve cs 1.5 oyunlarında güzel performans alabildim.
Bu kadar tahmin etmezdim 69 mblik bir driver paketinin performansının böyle iyi olacağını herkese iyi forumlar.
Diğer kişilerin özel hayatına saygı gösterin.
Büyük gücün büyük bir sorumluluk getirdiğini unutmayın.