Windows 10 Yanına Ubuntu Kurdum Açılmıyor

Başlatan lxtr, 01 Ekim 2017 - 22:02:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lxtr

Merhabalar. Önceki konulara baktığımı belirtmek isterim. Net ve açık cevap bulamadım. Ubuntu (16.10 olması lazım) kurdum. Windows üzerinde yeni yer açtım ve ilk seçenek olan Windows'un yanına kur ile işimi hallettim. Bilgisayarı yeniden başlattığımda Windows açılmayıp direkt Ubuntu açılıyordu. Önce mor ekran bir müddet görünüyor sonra sistem açılıyor. Windows açılmıyor diye araştırırken bilgisayarı kapatıp açtığımda bu defa Windows açılıyor Ubuntu açılmıyor. USB ile kurulum yaptım tekrar ondan boot edip bir sonuç alırım diye düşündüm fakat orada da kurulum seçeneği ve bir kaç benim işimle alakasız seçenek çıkıyor.

İlginçtir ki Windows üzerinde kurulu olduğu alanlara bakınca %100 boş görünüyor. Üç saate yakın sistemi tanımakla ve ayarlamakla uğraştım sonucu bu şekilde hüsran olmamalıydı.

Derdime derman var mıdır sevgili üstadlarım?

yokboyleolay

Bende dün ubuntuya geçtim. Windows kurulu makineye ubuntu kurulunca boot ekranı ubuntu başlıklı çıkıyor. Windowsu uçurdum sandım ama değilmiş. Aynı ekran sende de mevcut muhtemelen ve dikkatsizlikten görmüyor olabilirsin. Makine açılırken ubuntunun boot ekranı çıkıyor ama 3 yada 4. seçenek tam hatırlamıyorum windowsu açmak için. Windows boot ekranına alıştığımız için ubuntu ekranını görünce windows açılmıyor sanıyoruz. Dikkatli bakarsan boot ekranında windows seçeneği olduğunu göreceksin  ;)

lxtr

Hiçbir şey yok. Her şey bir anda oluyordu ubuntu açılırken. Dediğim gibi mor ekran duruyor sonra Ubuntu boot ediyordu. Şimdi direkt Windows 10 boot ediyor. Ne bir seçenek ne bir başka bir şey. Ben tekrar tavsiyenize uyup yeniden başlatayım.

Edit:

Direkt Windows Boot ediyor. Bir seçenek sunmuyor.

lxtr

[mention=631490]@yokboyleolay[/mention] Tamam. Bunu deneyeyim. Yardım etmeye çalıştığın için bolca teşekkür ediyorum.