[Çözüldü] Firefox screenshot

Başlatan ilksumat, 25 Eylül 2017 - 12:43:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhabalar, Benim ekranın sağ üst köşeye firefox screenshot gelmiş kendi kendine. Bunu ne için kullana bilirim ve işime yaramayacaksa ne yapmam lazım tarif edermisiniz?

Teşekkürler peşinen.

sinan54

ilksumat

Bunu ben istemedim nerden olmuş acaba? Birde işime yararmı, yoksa atayım?

sinan54

Kendi sitesinde gayet güzel açıklaması var.Önerim chromium tarayıcıdır.Oradan çeviri yaparak her şeyi öğrenebilirsiniz.Kullanmak istemiyorsanız kaldırın.Linux'da zaten ekran kaydı alma yazılımı var.

matrax_41

Ekranın tam ya da belli bölümünün görüntüsünü almaya yarıyor. Normalde bunu eklenti ile ya da sistem uygulamalarıyla çözersin. Firefox entegre olarak ekran görüntüsü aracı getirdi tarayıcıya. Kullanmam durmasın diyorsan about:config ayarlarından kaldırabilirsin. extensions.screenshots.disabled parametresini true yapman yeterli.

lubuntu

[mention=631220]@ilksumat[/mention]Üstüne sağ tıkla, araç çubuğundan kaldır de bu kadar.

ilksumat

extensions.screenshots.disabled: command not found

olmadı.

Peki çubuktan kaldır deyince tümdenmi gidiyor yoksa ortalıkta mı görünmüyor sadece?

sinan54

Firefox Ekran Görüntüleri'ni devre dışı bırakmak istiyorsanız, aşağıdakileri yapın:

In adres çubuğuna yazın about:config ve basın Enter .
About:config "Bu, garantinizi geçersiz kılabilir!" Uyarı sayfası belirebilir. Riski kabul ediyorum'u tıklayın ! about:config sayfasına devam etmek için.
Arama alanına ekran görüntüleri yazın . Extensions.screenshots.disabled adlı bir tercih göreceksiniz .
Bu tercihi true olarak ayarlamak için bu tercihi çift tıklayın .
Bu tercihi değiştirdikten sonra, hepsi hazır. Ekran görüntüleri artık tarayıcınızda çalışmayacaktır.

Yukardaki yazı Mozillanın açıklaması
Extensions.screenshots.disabled seçenegine sag tıklayıp, çıkan sonuçlardan değiştir seçeneğine tıklayın bu kadar.

ilksumat

Bir iki soru daha sormam lazım geldi:

In adres çubuğuna yazın about:config ve basın Enter .
About:config "Bu, garantinizi geçersiz kılabilir!" Uyarı sayfası belirebilir. Riski kabul ediyorum'u tıklayın ! about:config sayfasına devam etmek için.
Arama alanına ekran görüntüleri yazın . Extensions.screenshots.disabled adlı bir tercih göreceksiniz .
Bu tercihi true olarak ayarlamak için bu tercihi çift tıklayın .
Bu tercihi değiştirdikten sonra, hepsi hazır. Ekran görüntüleri artık tarayıcınızda çalışmayacaktır.

1) In adres çubuğu hangisi? Solda en üstteki bilgisayarın içindeki arama kısmınımı kastediyorsunuz?
2) Arama alanı derken?

Teşekkürler peşinen.

ilksumat

Yaptım fakat biraz geç oldu. Teşekküler.