windows a bir türlü geçemedim

Başlatan odo789, 23 Eylül 2017 - 01:49:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

odo789

merhaba arkadaşlar yeni aldığım laptobum freedos yazdığı halde ubuntu yüklü şekilde geldi ve 4 5 saattir kafa patlattım 2. laptobumdan flashımın içine gparted live yi rifus proğramı ile kurup ubuntuda açtım ve ubuntunun yüklü olduğu bölümü ntfs olarak biçimlendirdim ve haliyle pc tekrar masaüstü moduna girmedi sihay ekranda kalıyor ve grub hatası veriyor ancak aynı flashbelleği biçimlendirip içine windows 10 u 10 farklı şekilde ntfs exfat fat32 vb şekilde boot edilebilir halde yazdırıyorum yeni pc bir türlü formata başlamıyor flash görüyor ama usb device hatası gibi birşey veriyor yanlış hatırlamıyorsam sonra tekrar reset atıyor lütfen anlayan birisi yardımcı olabilir mi sabaha kadar bu pc ye format atmam zorunlu ...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Eylül 2017 - 03:58:41

Arkadaşlar format usb simi de hallettim ancak 3 kez gparted ile 3 4 kez girip biçimlendirdiğim sürücüler format a başlarken seçilmiyor seçilen disk gtp stilinde diye yokmu yardım edecek...