Ubuntu yükleyememe.

Başlatan aaltay90, 22 Eylül 2017 - 16:19:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aaltay90

Merhaba, Acer s1002 ikisi bir arada tablet bilgisayarım var. Win10 ile geliyor ancak ben buna ubuntu kurmak istedim başarılı olamadım. Bios ayarları tamam USB den başlayacak şekilde yapılandırdım ubuntuyu rufus ise UEFI modunda yazdırdım secure bootu hem devrede hemde devre dışı olacak şekilde denedim ancak kuramadım. Bios usb diskimi görüyor üstelik yazdığım USB  UEFI olarak masaüstü bilgisayara kurulum yapıyor sıkıntı yok... Ancak sistemimde remix os denedim onu çalıştırdı ubuntuya karşı bir nefretimi var nedir anlamış değilim. Ubuntu'nun hem 32 hem 64 bit sürümlerini rufus ile hem standard bios hem uefi vs gibi çeşitli altarnatifleri denedim olmadı. Secure boot kısmında key management bölümü var orayı karıştırdım hepsini sildim denedim gene sonuç hüsran Sizin tavsiyeniz nedir?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

aaltay90

Anlaşılan pek yardım sever değiliz... Bu forumda kaç üye var kimsenin bilmemesi imkansız demek ki yardım etme isteği yok çay içip okey oynamaya gelmişler bu foruma.

sinan54

Sorunuz anlaşılır bir şekilde açıklanmamış gibi....Donanım la ilgili biraz bilgi verseydiniz dönüşler olurdu.Remix os acer bilgisayaramı kuruluyor?Yazdırdıgınız bellek başka bilgisayarda çalışıyorsa sorun Acer tabletten kaynaklanıyor.Büyük ihtimal emmc diskle ilgili
https://www.google.com.tr/search?newwindow=1&client=ubuntu&hs=02s&q=emmc+disk+linux&oq=emmc+disk+lin&gs_l=psy-ab.1.0.33i21k1j33i160k1.218951.224984.0.226965.8.8.0.0.0.0.161.1203.0j8.8.0....0...1.1.64.psy-ab..0.7.1034...0j0i22i30k1j0i67k1.0.Jqi3jOa9WqQ

aaltay90

[mention=631181]@sinan54[/mention] Bilgi için teşekkürler. Haklısın biraz karmaşık oldu. Sorun temelde şu; USB diske ubuntu, mitn gibi sistemleri yazdığımda diğer bilgisayarlarda yükleme yapabiliyorum ancak acer bilgisayara yükleme yapamıyorum. USB ye uefi olacak şekilde yazmayı denedim yazdı pc ye takınca boot olmadı daha sonra standard bios olacak şekilde yazdım pc ye taktım denedim gene olmadı benim acer usb yi görüyor olmasına rağmen direk windows'u açıyor. Ancak USB diske rufus ile linux'un android ürünü olan remix os'u yazdığımda acer remix os'u live şekilde çalıtırıyor yükleyecek hale geliyor... Ayrıca ben bu bilgisayara windows'u temiz bir şekilde USB den boot edip kurmuşluğum var yani sistem kafasına göre istediği bir işletim istemini boot ediyor.

if

[mention=631177]@aaltay90[/mention]

Foruma yazılan binlerce yardım amaçlı ilet şu çirkin sözlerinizi boşa çıkarmakta. Vakti, zamanı ve bilgisi olan herkes soru soran üyelerimize yardım etmekte fakat hiç kimse bunu yapmaya zorunlu değil. Kendinizi özel görüp sorunuza cevap verecek bir "hizmetli" bekleme huyunuzu ve bunun dışa vurumu olan bu çirkin sözlerinizi umarım devam ettirmezsiniz. Devam ettiği takdirde üyeliğinizi yasaklayacağım. Bir yönetici değil, normal bir kullanıcı olarak yazıyorum: bu davranışınızdan dolayı sorunuzun cevabını bilsem dâhi benden yardım alamayacaksınız.

sinan54

@aaltay90 Eleştirim sizin şahsınıza değil ama genelde hiçbir araştırma yapılmadan çok basit şeyler için forumdan yardım isteniyor.Sorun Google yazıp aransa 1-2 dakikada çözümü bulunacak konular var.Yardımcı olursa gayet güzel bir açıklama
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/boards-and-kits/000006602.html
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/boards-and-kits/000007151.html