Tor Browser

Başlatan shigej38, 21 Eylül 2017 - 01:12:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shigej38

Arkadaşlar yaklaşık olarak 3 aydır ubuntu 16.04 LTS kullanıcısıyım ufak ufak birşeyler ögrenmeye çalışıyorum internetten bakarak gerekse forumlar gerekse videolar tor browseri kurmaya çalıştım fakat bi türlü beceremedim.
link koymak yasakmı bilmediğim için kaynak aldığım sayfada yazan kodları yazıcam direk:
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/tor-browser
sudo apt-get update
sudo apt-get install tor-browser

bu kodları yazdıktan sonra en son şöyle bir hata ile karşılaşıyorum:
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-ubuntu-tor-browser-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor. ve daha sonra terminal kod almaya hazır pozisyona geçiyor.

CFG

Merhaba bende böyle bir hata ile karşılaşmıştım çözüm olarak vpn kullanıp torproject sitesinden indirebilirsin engelli website oldugundan normal internet ile girilmiyor bilginize
"Be yourself; everyone else is already taken."

shigej38

Peki ubuntuya nasıl vpn kurabilirim?

CFG

https://www.vpnbook.com/howto/setup-openvpn-on-ubuntu

Başka yöntemler ve başka vpnlerde mevcuttur araştırabilirsiniz.
"Be yourself; everyone else is already taken."

shigej38

marslı

@shigej38 GetTOR Github sitesinden güncel Tor Browser sürümünü indirebilirsin. Daha sonra köprü modunu seçersin bağlanırsın. VPN'e bence gerek yok.
https://thetorproject.github.io/gettor/

Hata içinde aşağıkdaki komutla sorunu çözebilirsin.
sudo rm -rf /etc/apt/sources.list.d/webupd8team-ubuntu-tor-browser-xenial.list.save

ilksumat

Merhabalar, bende buradan konuya dahil olayım. Şimdi ben dediğinizi yaptım indirdim fakat sonrasını yani nasıl kurulum yapacağımı yapamıyorum. Neyi tıklayıp yapılıyor.

Yani adı şu olan bir klasör oluştu:

tor-browser-linux32-7.0.5_en-US.tar

İçinde bir sürü klasör var hangisinden kuruluyor bilmiyorum.

Teşekkürler peşinen.

sinan54

Ben şöyle yapıyorum.Ev dizininde Tor adlı bir klasör oluşturdum.İndirilen tar.xz dosyasını bu klasör içine çıkarttım.Kuruluma gerek yok Tor browser yazan yuvarlağı tıklarsanız çalışır.Yalnız ayarlardan ''engelleniyorum''seçeneği ile yapılandırmazsanız bağlanamazsınız.Bağlantının çok yavaş olduğunuda belirteyim.

ilksumat

Benim masaüstünde duruyor klasor fakat Tor browser yazan yuvarlak yok??

sinan54

Benim indirdiğim dosya
tor-browser-linux64-7.0.5_tr.tar.xz
Tor browser setup yazan yer başlatıcı
Aramaları ingilizce olarak seçebilirsiniz.

ilksumat

Tor browser setup yazan yok?

Hemşo

Tor ile ilgili sorulara cevap verecek LinuxVatandaşı yok mu?..
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-ubuntu-tor-browser-artful.list.save'                           dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor
E: tor-browser paketi bulunamadı

Bu sorunu nasıl çözcez?....
Ya da 17.10 sürümüde Tor nasıl kurulur bilen yok mu?

if

Alıntı Yap
bu kodları yazdıktan sonra en son şöyle bir hata ile karşılaşıyorum:
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-ubuntu-tor-browser-xenial.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor. ve daha sonra terminal kod almaya hazır pozisyona geçiyor.

Demekki kurulmuş. Yukarıdaki uyarıda Tor'un kurulmasında bir sorun yaşandığına dair ifade yok.

Alıntı Yap
E: tor-browser paketi bulunamadı

Eklenen PPA deposunda bu paket kullandığınız sürüm için mevcut değilmiş. Herhangi bir PPA eklerken kullanılan sürüm için kurmak istenilen paketin var olup olmaıdğına bakın.

Tor'un sitesinde sunulan paketi indirin, açın ve çalıştırın.

Alıntı Yap
dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor

Uyarısı için forumda arama yapın.

Hemşo

start yazan yere basınca "start-tor-browser-desktop güvenli olarak işaretlenmedi. Bu dosyanın kaynağını bilmiyorsanız çalıştırmak tehlikeli olabilir" uyarısı çıktı ve sadece iptal et butonu var.. ne yapmalıyım?