[Çözüldü] Firefox ile tarayıcı veri akışını görmek

Başlatan afeser, 20 Eylül 2017 - 22:21:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afeser

Selam, tarayıcıda internetteki sitelerde tekrar edilen olayları otomatik yapmak için(bot yazmak için) wget kullanacağım, ancak hangi değerlerle siteye istek yollamam gerektiğini bilmiyorum. Bir firefox eklentisi vardı ve gidip-gelen trafiği gösteriyordu ancak adını hatırlayamadım bir türlü.

Bir de bu giden değerler yalnızca header'lar gibi değişken değerler mi? Yoksa bildiğim POST ve GET dışında da taklit etmem gereken cookie'ler olacak mı?

Demek istediğim bir eklenti ile tam olarak wget için göndermem gereken verileri bulmak istiyorum ancak eklentinin adını bilmiyorum.

Şimdiden teşekkür ettim.
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...

bytan

O mu bu mu diye teker teker sormak zor olduğu için aşağıdaki gibi liste içerisinde anımsamak daha kolay olur diye düşünüyorum:

http://www.skilledup.com/articles/best-firefox-add-ons-web-development-design

FF'in kendi içerisinde bulunan Developer menüsünde bir sitenin alıp verdiği, sakladığı tüm verileri, veri akışını vb görme imkanı da mevcut.

Yapmak istediğin şeye bağlı olarak siteyi inceleyerek ihtiyacın olacakları belirlemen gerekiyor ve büyük ihtimalle wget istediklerini karşılamayabilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ahmet12

firefoxta eklenti var
http live header
guzel bir eklenti fakat her surumde calismiyor

alikemalocalan

afeser

Tamamdır aradığımı buldun, herkese teşekkür ederim ancak yapmak istediğim şey için daha çok fırın ekmek yemeliyim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ekim 2017 - 17:47:19

[mention=631170]@alikemalocalan[/mention]
;D ;D ;D hocam o konuyu da ben açmışım...
Valla o zaman yaptığımı hatırlıyordum da konusunu açtığımı yeni anımsadım  :))
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...