Excel'de Bir Satır Aralığını Kopyalayıp Başka Bir Excel'e Yapıştırmak

Başlatan vidividi12, 16 Eylül 2017 - 22:09:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vidividi12

Arkadaşlar Merhabalar,

Bir Excel Tablosundaki belli bir aralığı başka bir excel tablosuna otomatik olarak yapıştırmak istiyorum. Bu konu ile ilgili yaptığım araştırmalardan bir sonuca varamadım. Openpyxl, xlrd, xlwd kütüphanelerine baktım fakat çalışan bir sisteme rastlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

ali159

Tam olarakda anlamadım ama anladığım kadarı ile kısa bir video yaptım. Direk kopyala yapıştır yapmanzı yeterli;
https://www.youtube.com/watch?v=EVKin_N2z68&feature=youtu.be

vidividi12

Yahu onu ben de biliyorum. Ama bunu her gün rutin olarak yaptığım bir işe uyarlamak istiyorum. Her gün binlerce kopyala-yapıştır yapmaktansa bir base excel dosyası üzerindeki verileri başka bir excel dosyasındaki belli hücrelere yapıştırmak istiyorum.  Örneğin excel tablosunda Notlar yazan hücrenin altındaki bütün sayıları kopyalamak ve sonra da başka bir excel dosyasındaki Notlar yazan kısmın altına yapıştırmak istiyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Eylül 2017 - 22:49:47

Merhabalar, openpyxl'de şu kodlarla okuyabiliyorum. Fakat satır olarak çıktı alıyorum. İstediğim sütuna mesela A4:A10 arasına yazmak istiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

from openpyxl import load_workbook

wb = load_workbook(filename='Schedule-9_ Pricing Schedule.xlsx')

ws = wb['Sheet1']

# Read the cell values into a list of lists
data_rows = []
for row in ws['G9':'G13']:
data_cols = []
for cell in row:
data_cols.append(cell.value)
data_rows.append(data_cols)

# Transform into dataframe
import pandas as pd

df = pd.DataFrame(data_rows)

print(df)