pc de direlt ubuntu açılması

Başlatan soldanatar, 06 Eylül 2017 - 03:21:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

soldanatar

Merhaba hem linux hem windows kullanmaktayım . ben açılışta menü gelmeden direk linuxtan başlatılmasını istiyorum nasıl yapabilirim ? (windows silinmeyecek şekilde )
Teşekkürler

_DonTouchMe

Grub menüsünde seçim yapabilmeniz daha sağlıklı, bırakın bu şekilde kalsın. Şayet uçbirimde işlenecek komutlarda veya söz konusu diğer işletim sisteminde uygulanacak eylemlerde grub menüsüne erişememe ya da sistem kararsızlığı gibi durumlarla karşılaşma riski var.
Life is short, bird's are flying.

edge35

İlgili dosya üzerinden düzenleme yaparak ve ya grub customizer aracılığıyla grub menüsü süresini 1sn olarak ayarlayabilirsiniz. Menü gelmiş olur ama hemen devam eder. 0sn oluyor mu bilmiyorum.

Sorunlarımı çözerken her şeyiyle öğrenmeye çalışıyorum. Bana balık verenden Allah razı olsun, ama bana balık tutmayı öğretenden Allah daha çok razı olsun :)

soldanatar

Alıntı yapılan: edge35 - 06 Eylül 2017 - 18:02:27
İlgili dosya üzerinden düzenleme yaparak ve ya grub customizer aracılığıyla grub menüsü süresini 1sn olarak ayarlayabilirsiniz. Menü gelmiş olur ama hemen devam eder. 0sn oluyor mu bilmiyorum.

evet bu çok mantıklı geldi 0 sn olarak ayarlamak istiyorum nasıl yapabilirim ki ? :)

012rev3

Sanırım "/etc/default/grub" dosyasında timeout değerini 0 yaparsanız olacaktır.
sudo gedit /etc/default/grub
GRUB_TIMEOUT=0
sudo update-grub
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

whocoder

Alıntı yapılan: 012rev3 - 07 Eylül 2017 - 05:31:33
Sanırım "/etc/default/grub" dosyasında timeout değerini 0 yaparsanız olacaktır.
sudo gedit /etc/default/grub
GRUB_TIMEOUT=0
sudo update-grub

GRUB_TIMEOUT=1 yapmanı öneririm eğer sorun cikarsa windowsa bidaha hiç geçemessin fakat 1 saniye olunca acılışta tuşa basılı tutarak diğer işletim sisteminede geçebilirsin
Herşey Olabilir.

soldanatar

cevaplar için çok teşekkür ederim. 0 yapınca olmuyor yine 10 saniye süre veriyor . 1 yapınca ise oluyor . 0.1 yaparsam sorun çıkarmaz umarım :)