Güvenli encfs alternatifi

Başlatan marslı, 03 Eylül 2017 - 18:08:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marslı

merhaba arkadaşlar. encfs oldukça hoşuma giden bir araç ama güvenlik sorunları varmış ve 2014'den beri düzeltilmemiş. Ama bu programa güvenli bir alternatif var mı?

lubuntu

marslı

Alıntı yapılan: lubuntu - 03 Eylül 2017 - 19:55:12
Cryptomator
Bu araç daha çok sunucu taraflı sanırım. Ben sadece bilgisayarımdaki klasörleri şifrelemek için kullanmak istiyorum

lubuntu

[mention=630544]@marslı[/mention]Şu http://alternativeto.net/software/encfs/ sayfayı inceleyebilirsin alternatifler için.

marslı

Yahu internette aradığımda zaten o alternatiflerin onlarcası var. Ben güvenli olduğunuza inandığınız yada güvenli olduğu bilinen ve aynı işi yapabilen bir araç istedim. 

012rev3

dm-crypt'i kullanıyor musunuz?
dm-crypt'e fazladan metin dosyalarını vim ile diğer bazı özel dosyalar için de AesCrypt programını tavsiye ederim.
Kaba kuvvet saldırısına karşı oluşturacağınız random(rastgele) şifreyi vim ile oluşturduğunuz metin dosyası içerisinde kendiniz belirlediğiniz bir şifre ile şifreleyebilirsiniz.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

marslı

Alıntı Yapdm-crypt'i kullanıyor musunuz?
Disk için kullanıyorum. 

AesCrypt dosya şifreliyor. encfs'nin yaptığını yapmıyor. Bana Truecrypt gibi birim oluşturan birim boyutunu belirlemeden sisteme bağlanan bir araç lazım. encfs bu işi yapıyor birim dosyası tek bir dosya değilde dosyaların isimlerini vs de karıştırıyor. 

Ben şifreleme programı sormuyorum. Gpg openssl truecrypt gibi onlarca program var. Ben encfs alternatifi soruyorum, aynı işi gören.

neynefes

Buradan açıkça belirtmek istemeyip, özel mesaj yazarak iki kullanıcıya aynı şekilde yaptırım uyguladık. Hiçbir elle tutulur durum yokken karşılıklı münakaşaya girilmiştir. Üslubunda hoş olmayan bir biçime dönüşmesi sebebiyle ilgili kullanıcılara %55 uyarı cezası verilmiş olup bir gün süreyle foruma mesaj geçemeyeceklerdir.

İlgili kullanıcılar:
@marslı
@lubuntu

Mesajlar silinmemiş olup istenildiği takdirde başlığa tekrar iliştirilebilir.
Duyurulur..