Linux ile Uyumlu Bilgisayar Toplama

Başlatan tyko, 03 Eylül 2017 - 11:55:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tyko

Linux üzerinden önerebileceğiniz donanım markaları var mı? Soru biraz değişik gelebilir ama aradığım şey Linux ile uyumlu ve desteği uzun süre kesilmeyen donanım birliktelikleri.
Örnek olarak Intel-Nvidia, Intel-AMD, AMD-AMD, AMD-Nvidia gibi yeni bilgisayar toplarken hangisine ağırlıklı olarak bakmalıyım.

meda

Intel-Nvidia ikilisinin olduğu makineler hem Windows hem de Linux tarafında daha sorunsuz oluyor. Sadece masaüstünde değil dizüsütünde de aynı şekilde sürücü sorunu çok çok az seviyede. Forumda kısa bir araştırma ile kıyas şansın olur.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

whocoder

Sadece Linux İçinse Amd Ekran kartı Daha ideal çünkü linux varsayılan ekrank artı desteği coğunlukla amd oluyor geriye kalan herşey istediğine göre ayarlayabilrsin işlemci intel amd farketmez ramlar ve geriye kalanlar vesayre
Herşey Olabilir.

dolor

dell xps  serisinden yararlanabilirsin

şenol

selam arkadaşım . sana önerebileceğim yeni sistem toplayacaksan amd ryzen e geç . işlemci olarak ryzen 3 1200 al . en ucuzu . 4 çekirdek gerçek 4 çekirdek sanal 10 mb önbeleği var . fiyatı 450 tl civarı . anakart olarak am 4 soket . x370 serisinden seç . ve sadece ekran kartını nvidia al . seni rahat 5 sene götürür . ve işletim sistemi olarak . UBUNTU 17.04 YÜKLE !!! . 4.10 kernel olsun en düşük . ryzen sorunsuz 17.04 de . intele göre çok çok iyi işlemci çıkarmışlar . saygılar
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

laz61

ryzen 1600 ve gtx 1050 ikilisi kullanıyorum :) sorunsuz. Arch linux ile birlikte.
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

şenol

laz61. hayırlı olsun güle güle kullanın sistemi . bende seviniyorum ryzen 3 çüm var diye :) ryzen 1600 tepe işlemcilerdendir . önbelek ve çekirdek sayısı yeter zaten :) çok iyi seçim yapmışsınız o işlemci rahat 4.5 ghz olur . 4.5 ghz de nasıl bir canavar olur o işlemci hiç düşünemiyorum :) tekrardan hayırlı olsun
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd