nmap ıp banlama

Başlatan alperentalu, 31 Ağustos 2017 - 00:21:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alperentalu

Bağlandığım modem üzerinden dışarıdan giriş yapan kullanıcının ıp adresini nmap yardımı ile buldum.Şimdi bu ıp yi benim modemimi kullanmaması için banlamak istiyorum fakat kayda değer bu komut ve ya program bulamadım sanırım yanlış yolda ilerliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

plazma

Modeme mac id sınırlandırması getirin sizin izin verdiğiniz cihazlar dışında kullanamaz ozaman.

alperentalu

Alıntı yapılan: plazma - 31 Ağustos 2017 - 01:12:32
Modeme mac id sınırlandırması getirin sizin izin verdiğiniz cihazlar dışında kullanamaz ozaman.
bu durumda ben evde yokken ailenin diğer bireylerinin misafirleri de internete bağlanamamış olacak , öyle değil mi?

afeser

Alıntı yapılan: alperentalu - 01 Eylül 2017 - 23:34:29
Alıntı yapılan: plazma - 31 Ağustos 2017 - 01:12:32
bu durumda ben evde yokken ailenin diğer bireylerinin misafirleri de internete bağlanamamış olacak , öyle değil mi?
Öyleyse istemediiiniz cihazları engelleyin.
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...

ConfLeo

Bildiğim kadarıyla modem arayüzünden ya istemediğin kişileri mac adresi ile engellersin giremez ya da sadece bağlanması gereken cihazların mac adreslerini eklersin sadece onlar girer.

I dream of you and meet the flowers
For a couple of hours
Such a beautiful day

whocoder

Her modem arayüzünde mac filtrelemesi vardır buraya mesela bağlanması istediğin kişilerin mac adreslerini yazarsın bu mac adresi dışında şifre doğru yazıp bağlansada intenete erişim sağlayamıcak veya mac filtrelemeye bağlanmaması gerek tek kişi varsa mesela onun macini gine yazıp bağlantı engelle seceneğini secmen lazım
Herşey Olabilir.