Ortak yardımlaşma

Başlatan alperentalu, 31 Ağustos 2017 - 00:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alperentalu

Acemiler olarak Ubuntu hakkında biribirimize yardım edebileceğimiz anlık bir platform oluşturmak amacı ile açtım bu konuyu.Sağ üstte bulunan sohbet kanalı tarzı bir yerden çalışmalarımızı , sorunlarımızı ve merak ettiğimiz konuları anlık olarak paylaşıp anlık cevaplar alabiliriz diye düşünüyorum.Mesela şuan bir sorun yazsam cevap almam ne zamanı bulur bilmiyorum.Konuyu bilen birisi Pc başında olsa bile site içerisinde çevrimiçi olmayabiliyor.Bu nedenle anlık yardımlaşmak isteyen arkadaşları konunun altına fikirleriyle bekliyorum

Khan

Geleceğe yönelik aynı sorunu yaşayacak kişilere yardımı olmaz. Forumların en güzel yanlarından biri kayıtların kalmasıdır.
Senin bahsettiklerin için IRC kanalları var.

Oburix

Bu tip sohbet kanallarında gecen bilgiler anlık olur sabah 8 de açtın diyelim 9 da sayfayı açan arkadaş bahsi gecen soru,sorun ve cevabı görmesi imkansız olabilir tekrar sormak zorunda kalabilir fakat forum öyle değildir.Senden sonra gelen aylar hatta yıllar sonra gelen bile bu bilgilerden faydalanabilir o yüzden sohbet kısımlar pek makul bir olay değil