Ubuntu yanına Windows kurmak

Başlatan OnLive, 30 Ağustos 2017 - 16:00:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Merhabalar. Şu an sistemde Ubuntu 16.04 kurulu. Ubuntu'nun yanına Windows 7 kurmam gerekiyor. Diski tamamen biçimlendirmeden ve GRUB'u silinmeden Windows'u ayrı bir bölüme kurmak mümkün müdür acaba? Teşekkürler.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

afeser

Windows ilk sektörü (yaklaşık 500 MB) kendine istediği için ben yapamamıştım. Ancak dışarıdan direk harici diske yüklediğimde onun üzerinden çalıştırabilmiştim. Anlatımı şurada mevcut: http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7-to-usb-external-hard-drive-must-read/

Dediğiniz şeyi başarmak için öncellikle ilk sektörü boşaltmanız gerekiyor, ancak bu grup yüklemesini kaldırıyor. Sanırım kaldırmak yerine aklıma gelen tek seçenek yukarıdaki kalıyor. Yani dışarıdan oluşturulmuş örneğin sdb diskine windows yüklemesini dışarıdan yapıp, yüklemenin olduğu bölümü (mesela sdb2) tüm veriyle oluşturduğunuz sda3 adlı bölüme kopyalayıp GRUB'u güncellemek. Bu sayede Ubuntu boot menüsünden Windows 7'yi başlatmak.

Ancak denediğim bir şey olmadığı için kesin çalışır mı bir şey söyleyemiyorum.
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...